Zasłużeni dla Terespola [WIDEO+GALERIA]

  • 28.02.2017, 15:44 (aktualizacja 28.02.2017, 17:24)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Koncert Noworoczny w Terespolu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na to wydarzenie mieszkańcy czekali cały rok. Jubileuszowa, dziesiąta edycja Koncertu Noworocznego to czas nie tylko dobrej zabawy, ale i okazja do podsumowań. W niedzielę 26 lutego poznaliśmy tegorocznych laureatów konkursów "Zasłużony dla Miasta Terespol" i "Przedsięwzięcie roku 2016".

Zgromadzona w auli sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Terespolu publiczność mogła przypomnieć sobie przedstawioną w sentymentalnych obrazach historię tego ważnego wydarzenia, któremu początek w 2008 roku nadała prosta, ale prawdziwa refleksja dwóch mieszkańców, że bez kultury nie da się żyć.

By dać wyraz temu twierdzeniu, każdego roku program koncertu obfituje w wiele występów artystycznych. Podczas jubileuszowej edycji zaprezentował się dziecięcy Chór Corda Vox z Terespola i duet Braci Maleńczuk. Wśród zaproszonych gości pojawili się artyści z zaprzyjaźnionego Brześcia: Angelina Malavka, która wystąpiła z piosenką francuską, oraz jako gwiazda wieczoru zespół Muzzart.

Najbardziej oczekiwanym punktem programu było ogłoszenie wyników dwóch plebiscytów, które rokrocznie towarzyszą koncertowi. Plebiscyt "Przedsięwzięcie roku" ma za zadanie wyłonić przedsięwzięcie przyczyniające się do poprawy wizerunku, infrastruktury i funkcjonalności miasta. W tym roku, spośród trzech nominowanych, kapituła postanowiła przyznać pierwsze miejsce firmie Bard Agnieszki Drab za termoizolację lokalu gastronomicznego Galeria Smaków. Nagrodę odebrał syn, Karol Drab.

O przyznaniu tytułu "Zasłużony dla Miasta Terespol" decyduje kapituła wybrana spośród radnych, dyrektorów, placówek oświatowych i prezesów stowarzyszeń działających na terenie miasta. Fakt, że taki konkurs organizuje się corocznie, pokazuje, że w mieszkańcach drzemie ogromny potencjał.

– Terespol to miasto z wieloletnią tradycją i historią. Na jego terenie na przestrzeni wielu lat żyło i żyje wielu wspaniałych ludzi, którzy są zasłużeni dla mieszkańców w różnych dziedzinach, tj. w sporcie, kulturze czy nauce. Do tej pory nominowaliśmy i odznaczyliśmy już 14 zasłużonych. Żeby otrzymać to wyróżnienie, przede wszystkim trzeba mieć coś pięknego w sercu, coś cennego przekazać mieszkańcom i społeczności. W tym roku laureatem jest nauczyciel, działacz sportowy, wspaniały człowiek związany z młodzieżą i dziećmi. Żyje sportem i każdą wolną chwilę poświęca na treningi z młodzieżą, która właśnie jego pracy zawdzięcza wiele sukcesów sportowych – wyjaśnia Jacek Danieluk, burmistrz Terespola.

Mowa o Andrzeju Korbalu, który w tym roku otrzymał statuetkę "Zasłużony dla Miasta Terespol. Od 1989 roku pracuje w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 jako nauczyciel wychowania fizycznego. Prowadzi z młodzieżą zajęcia pozalekcyjne, czego efektem są liczne nagrody i wyróżnienia. Od ponad 20 lat pracuje w Klubie Granica. Dzięki niemu w Terespolu rozwija się gra w eisstocka. Grupa trenująca pod jego okiem reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Świata w Austrii i we Włoszech. Za swoją pracę otrzymał medal Komisji Edukacji Narodowej, Brązowy Krzyż Zasługi, Srebrny Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej oraz Medal Zasłużony dla Powiatu Bialskiego.

Sukcesy i zasługi można by jeszcze wymieniać, ale sam nagrodzony bardzo skromnie podchodzi do swoich osiągnięć. Przede wszystkim jest wdzięczny swojej rodzinie za wyrozumiałość dla jego częstej nieobecności w domu. – Każde wyróżnienie jest bardzo zaszczytne i traktuję je bardzo poważnie. Najbardziej dumny jestem z osiągnięć, które zdobyłem kilka lat temu. Mam na myśli Mistrzostwa Województwa w sztafetowych biegach przełajowych. Nasza mała szkoła pokonała wtedy grupy z wielu dużych miast, to był dla mnie ogromny sukces. Mobilizacja do pracy jest zawsze, dopóki młodzież jest chętna do uczestniczenia w organizowanych zajęciach. Jeżeli młodzież wyraża chęć do treningów i zajęć, to ja nigdy nie odmawiam – mówi laureat, który poprowadził do sukcesu wielu wychowanków.

Tego wieczoru trochę mniejszy jubileusz, bo pięciolecie działalności, świętowało również Koło Miłośników Fortyfikacji i Historii, działające przy Prochowni w Terespolu. Należąca do Koła grupa społeczników z Terespola obchodziła pięciolecie działalności.

Cały artykuł czytaj w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 9.

(sb)

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Zdjęcia (48)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 01.03.2017, 09:42
Bardzo udana impreza. Pozdrawiam.

Pozostałe