Powiat bialski: „Musimy uważać, żeby nie wylądować w rowie!”

  • 16.06.2021, 09:15
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Powiat bialski: „Musimy uważać, żeby nie wylądować w rowie!” fot. Paulina Chodyka-Łukaszuk
Do naszej redakcji zgłosili się mieszkańcy Klonownicy Placu. Twierdzą, że wjazdy, które zostały wybudowane na ich posesję w ramach modernizacji drugiego odcinka trasy Ossówka – Janów Podlaski to fuszerka. Dodatkowo u jako jednych z nielicznych ich zjazd nie został wyłożony kostką. Zarząd Dróg Powiatowych odpowiada, że wszystko zrobiono zgodnie z planem, a mieszkańcy swoje uwagi mogli składać wcześniej.

Powoli dobiega końca inwestycja na odcinku drogi powiatowej pomiędzy Ossówką a Polinowem. To drugi, ponad 5-kilometrowy odcinek trasy do Janowa Podlaskiego, a jej modernizacja jest największą inwestycją drogową na tym terenie od lat. Powoli dobiegają końca prace modernizacyjne, choć ostateczny termin oddania drogi o użytku upływa 31 sierpnia.

Przez ostatni tydzień odcinek Ossówka – Polinów był zamknięty dla ruchu pojazdów, bo kładziono tam kolejną warstwę asfaltu i robiono m.in. zjazdy na posesje. Właśnie w tej sprawie zgłosili się do naszej redakcji mieszkańcy Klonownicy Placu, którzy nie są zadowoleni z wykonanych prac i uważają, że ich działka została potraktowana przez wykonawców po macoszemu.

To niesprawiedliwe!

Dom państwa Aliny i Bogdana Szymańskich znajduje się niedaleko trasy, a na ich podwórko prowadzi krótka gruntowa droga z powiatowej trasy. – Największym problemem jest to, że nasz wjazd jest dużo węższy niż był wcześniej. Teraz trzeba bardzo uważać, żeby samochodem zjeżdżając z trasy, czy na nią wjeżdżając dobrze wycelować i nie wylądować w rowie. To naszym zdaniem prawdziwa chała i fuszerka – denerwują się Alina i Bogdan Szymańscy. – Prosiliśmy wykonawców o to, by zrobili chociaż o metr szerszy, ale usłyszeliśmy tylko, że on ma tak w planach i nie ma takiej możliwości – dodają. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 15 czerwca

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zwykły śmiertelnik
Zwykły śmiertelnik 17.06.2021, 04:15
Osobiście uważam że cała ta modernizacja nie jest przemyślana, bo jak nie było chodników do przystanku w Klonownica-Plac tak dalej nie ma, i dzieci które muszą chodzić do autobusu na przystanki aby dojechać do szkoły, dalej będą chodzić ulica, z tym że teraz to samochody dopiero będą sobie pędzić bo mamy takie piękne przebudowane zakręty. Ale za to w Polinowie gdzie są 4 domy, to mamy piękne chodniki bo obu stronach. Widocznie życie mieszkających tam osób jest bardziej cenne niż mieszkańców Klonownicy - Plac.
Zostawmy to bez komentarza
Zostawmy to bez komentarza 16.06.2021, 21:03
Szymańscy to nie cała Klonownica Plac🤣
Klonowniczanin Placu
Klonowniczanin Placu 16.06.2021, 20:55
Klonowniczanie Placu nie robią żadnego problemu o nową modernizację drogi to Szymańscy robią tylko z tego problem! Dziękujemy

Pozostałe