Gmina Komarówka Podlaska: Jesteśmy dla ludzi

  • 17.06.2021, 10:30
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Komarówka Podlaska: Jesteśmy dla ludzi
Półmetek kadencji na stanowisku wójta to dobra okazja, aby podsumować działania wójta Ireneusza Demianiuka i Rady Gminy Komarówka Podlaska. W gminie zrealizowano wiele inwestycji, poprawiając komfort życia jej mieszkańców. – Zależy mi na tym, by działać dla ludzi. To mój najważniejszy cel – podkreśla wójt Komarówki Podlaskiej.

W gminie w ciągu ostatnich 2,5 lat realizowano projekty, finansowane również ze środków zewnętrznych. Dzięki temu udało się poprawić i rozbudować infrastrukturę drogową, wyremontować remizy i świetlice wiejskie. W gminie unowocześniono i doposażono szkoły, co było także odpowiedzią na nowe wyzwanie, jakim było zdalne nauczanie podczas pandemii koronawirusa. Ważną inwestycją była też budowa sieci wodociągowej w Przegalinach Dużych i Żulinkach oraz przebudowa oczyszczalni ścieków w Komarówce Podlaskiej.

Projekty dla ludzi

- Moim celem jest służyć lokalnej społeczności. Dlatego szczególnie bliskim mi działaniem jest utworzenie Klubu Seniora. To miejsce, które służy ludziom, pozwala im oderwać się od codzienności, spotkać i ciekawie spędzić czas. Warto podkreślić, że uczestnictwo w Klubie Seniora jest nieodpłatne – mówi Ireneusz Demianiuk, wójt Komarówki Podlaskiej.

Klub Seniora to według wójta inwestycja, która zaprocentuje w przyszłości, prospołeczna, a przecież ludzie są najważniejsi. Klub poprawia też wizerunek gminy. - W naszej gminie jest zainteresowanie inicjatywą ze strony najstarszych mieszkańców, którzy wciąż są bardzo aktywni, energiczni. Cykliczne spotkania dla kameralnych grup rozwijają ich pasje i zainteresowania i to cieszy – zaznacza wójt. Całkowita wartość projektu wynosi 1 502 566, 80 zł.

Samorząd dba o każdego mieszkańca gminy, dlatego zrealizowano też projekt dla najmłodszych „Dobry start dla przedszkolaków”. W przedszkolu w Komarówce Podlaskiej przeprowadzono remont i doposażono pomieszczenia w sprzęt mulitimedialny, pomoce dydaktyczne i meble. - Dostosowaliśmy też budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych – dodaje wójt. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 15 czerwca

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe