Powiat łosicki: Są pieniądze, będą inwestycje 

  • 18.06.2021, 08:21
  • Joanna Gąska
Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw fot. Joanna Gąska
Budowa chodnika w Czuchowie, przebudowa drogi gminnej w Patkowie, inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła, zakup nowego samochodu ratownictwa technicznego czy modernizacje strażnic –  to tylko kilka z przedsięwzięć, których realizacja jest możliwa dzięki pomocy Mazowsza.

W ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw dofinansowano 17 inicjatyw sołeckich  powiatu łosickiego, z gmin – Huszlew, Łosice, Olszanka, Platerów, Sarnaki i Stara Kornica. - Chcemy wspierać mieszkańców i pomagać im w realizacji ich pomysłów. To oni wiedzą najlepiej, czego potrzebują w swoich miejscowościach - mówi Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa. 

W gminie Olszanka przeprowadzona zostanie modernizacja części budynku po starej szkole w Starych Łepkach z przeznaczeniem na świetlicę wiejską, a także zaplanowano zakup lamp solarnych energooszczędnych ulicznych w Radlni i montaż oświetlenia ulicznego w Bolestach. Pieniądze pozwolą także na zakupienie i montaż wiat przystankowych w Wyczółkach oraz ułożenie chodnika przy drodze gminnej w Hadynowie. W gminie Platerów zaplanowano wyposażenie świetlicy wiejskiej w Chłopkowie, zagospodarowanie placu przed świetlicą wiejską w Ostromęczynie i budowę chodnika w Czuchowie. Gmina Sarnaki chce zmodernizować budynek OSP w Rzewuszkach oraz wyremontować schody w świetlicy wiejskiej w Terlikowie.  Gmina Platerów otrzymała pieniądze na modernizację strażnicy OSP w Rudce. Wszystkie z wymienionych inwestycji wsparto dotacją w wysokości 10 tys. zł. (...)

Cały artykuł przeczytacie w łosickim wydaniu Słowa Podlasia z 15 czerwca

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe