Gmina Radzyń Podlaski: Sołectwo zorganizowało piknik dla Igi

  • 19.06.2021, 10:49
  • Joanna Danielewicz
Piknik w Adamkach na rzecz Igi Zabielskiej
Mieszkańcy sołectwa Adamki postanowili wesprzeć jedna ze swoich mieszkanek. 10-letnia Iga walczy z mózgowym porażeniem czterokończynowym. Potrzebuje rehabilitacji i nowego sprzętu, więc mieszkańcy wsi nie pozostali obojętni. Każdy może dołączyć do tej zbiórki.

Wsparcie dla Igi jest niezbędne cały czas. Dziewczynka rośnie, potrzebuje nowego sprzętu i ciągłej rehabilitacji. - Skąd na to wszystko wziąć. Rodzice zbierają 1%, korzystają ze wsparcia fundacji, ale wiadomo, wciąż brakuje. Łatwo jest zebrać pieniądze dla małego dziecka, którego widok łamie serca, a jak dziecko rośnie, to z każdym rokiem jest trudniej pozyskać od ludzi wsparcie – mówi sołtys Adamek, Elżbieta Pieśko.

Kilka tygodni temu społeczność wsi uporządkowała boisko. Nie było dotąd okazji, by na nim wspólnie pobiesiadować. - Postanowiliśmy teraz połączyć przyjemne z pożytecznym i zorganizować piknik, na którym zbierzemy jakieś fundusze dla Igi – mówi sołtys Pieśko. Do wsparcia akcji włączyły się prywatne firmy Bank Spółdzielczy i Spomlek. - Na pikniku nie brakowało atrakcji, mieliśmy dmuchańce, kule wodne i watę cukrową, oraz ciasteczka i niespodziankami – wylicza Elżbieta Pieśko.

Impreza charytatywna odbyła siw 12 czerwca. Piknik cieszył się dużym zainteresowaniem, choć zabawę przerwało załamanie pogody. - Mamy już około 900 zł, ale będzie więcej, bo ludzie się do nas zgłaszają – mówi sołtyska.

Iga na swoim facebookowym profilu już podziękowała mieszkańcom Adamek: „Dziękuję sołectwu Adamki oraz Pani Elżbiecie Pieśko za trud i zaangażowanie w zorganizowaniu Pikniku charytatywnego w Adamkach. Dochód ze sprzedaży ciasteczek zostanie przeznaczony na zakup dla mnie sprzętu rehabilitacyjnego.”

Mieszkańcy zbierają plastikowe nakrętki, które również przekazują na rzecz Igi. Ostatnio po miesięcznej zbiórce zorganizowanej przez wsie Marynin, Paszki Małe i Adamki zebrano 6 worków nakrętek. - Jeden z koszy na nakrętki na stałe stanął na terenie naszej wsi – dodaje Elżbieta Pieśko.

Każdy może wesprzeć Igę. Zbiórkę funduszy prowadzi dla niej Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą", nr subkonta: 20752 Zabielska Iga KRS: 0000037904.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe