Międzyrzec Podlaski: Błoto, zmęczenie i wielka frajda dzieciaków!

  • 20.06.2021, 12:17
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
"Bieg na żywioł" w Międzyrzecu Podlaskim fot. Paulina Chodyka-Łukaszuk
Czołganie się po błocie, bieg w wodzie i skoki przez płotek to tylko część atrakcji, jakie czekały na dzieci podczas ekstremalnego „Biegu na żywioł”. Wydarzenie ściągnęło na międzyrzeckie jeziorka tłumy ochotników, którzy chcieli wziąć udział w wyzwaniu. Oczywiście było też mnóstwo zabawy i uśmiechów, a każdy uczestnik otrzymał medal.

Organizatorami imprezy, która odbyła się 6 czerwca były Stowarzyszenie „Elementum” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Ta niezwykła przygoda dla dzieci i młodzieży frekwencją zaskoczyła nawet samych organizatorów. Nic dziwnego, bo po miesiącach siedzenia w domu każdy czeka na wydarzenia w plenerze. A to z pewnością pozostanie w pamięci uczestników na długo. Jak już wcześniej zapowiadali organizatorzy było brudno, ale na pewno nie nudno.

– Przygotowaliśmy dwie trasy. Jedną mniej wymagająca dla dzieci w wieku 4-7 lat i dłuższą, 2-kilometrową i bardziej wymagającą dla uczestników w wieku 8-14 lat. Frekwencja jest niesamowita. Mieliśmy 150 miejsc, wszystkie zostały zapełnione, a niektórzy dopisywali się już poza limitem. Dzieci z pewnością będą brudne i ubłocone, bo czeka na nie wiele różnych przeszkód, ale na pewno szczęśliwe. Bo dziecko brudne to dziecko szczęśliwe – opowiadała Justyna Telega-Tusz, prezes Stowarzyszenia „Elementum”.

Impreza odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji „Masz głos”. – To program Fundacji Batorego, który działa od kilku lat. Wspieramy inicjatywy ludzi, którzy podejmują swoje działania na rzecz społeczności lokalnej. W tym przypadku do akcji wydarzenie zgłosiła Marta Muszyńska, z  którą współpracowaliśmy już w przeszłości – mówi Anna Dąbrowska, koordynatorka akcji „Masz głos”.

Na wszystkich uczestników czekały nagrody ufundowane przez firmę „Cud miód” oraz medale. Były też dodatkowe atrakcje, jak gry i zabawy językowa poprowadzone przez szkołę English Studio oraz symulator dachowania OSP Stołpno. Honorowym patronatem wydarzenie objął burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego.

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe