Premiera ostatniego tomu podlaskiej trylogii

  • 21.06.2021, 10:03
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Premiera książki "Na Podlasiu. Aleksandra"
21 czerwca obędzie się premiera kolejnej książki bialczanki, Agnieszki Panasiuk. Będzie to ostatnia, trzecia część trylogii pt. "Na Podlasiu", a jej bohaterką tym razem jest artystka Aleksandra, która będzie musiała dokonać niezwykle trudnego wyboru pomiędzy miłością a karierą. Patronem medialnym publikacji, podobnie jak tomu drugiego, jest Słowo Podlasia. 

Z początkiem przyszłego tygodnia ukaże się trzecia i ostatnia część trylogii Agnieszki Panasiuk pt. "Na Podlasiu. Aleksandra". Autorka urodziła się w Białej Podlaskiej i całe swoje życie związała z rodzinnym miastem. Tutaj ukończyła Szkołę Podstawową nr 6, później III Liceum Ogólnokształcące. Z wykształcenia jest nauczycielem historii, pracę zawodową związała z administracją. Jest laureatką konkursów literackich. Czas najchętniej spędza z rodziną w domu na wschodzie Polski. Pasjonuje się ogrodnictwem, dobrym filmem i nie wyobraża sobie dnia bez pisania o przeszłości ukochanego południowego Podlasia.

Trylogia "Na Podlasiu" to odmienne historie trzech kobiet – Antonii, Cecylii i Aleksandry, rozgrywające się na południowym Podlasiu w drugiej połowie XIX stulecia.  Na kartach powieści cyklu „Na Podlasiu” pojawiają się autentyczne, choć często zapomniane postaci z historii Białej Podlaskiej. Nagrobki bohaterów – ziemian, lekarzy, duchownych, sklepikarzy, nauczycieli, rzemieślników czy urzędników można odnaleźć w najstarszej części cmentarza parafialnego w Białej Podlaskiej.

Bohaterka ostatniej części to Aleksandra, młoda aktorka i tancerka, która olśniewa warszawską publiczność i łamie męskie serca. Nieszczęśliwy wypadek zmusza ją do powrotu w rodzinne strony – na Podlasie, gdzie zaprzyjaźnia się z carskimi urzędnikami i żołnierzami, a jednocześnie organizuje patriotyczne koncerty i uczy na polskiej pensji. Spokój Aleksandry burzą demony przeszłości. Musi zmierzyć się z trudną rodzinną historią i wspomnieniami nieszczęśliwej miłości. Co wybierze? Karierę na deskach teatru w stolicy czy życie u boku ukochanego mężczyzny na podlaskiej prowincji?

Powieść „Na Podlasiu. Aleksandra” będzie dostępna w księgarniach stacjonarnych i internetowych od 21 czerwca. Słowo Podlasia objęło patronatem medialnym książkę i już niebawem będziemy mieli dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania będzie powieść Agnieszka Panasiuk. 

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe