Sobianek Sp. z o.o.

  • 22.06.2021, 10:12
  • (jlk)
Sobianek Sp. z o.o.
Firma Sobianek Sp. z o.o. działa na rynku od 29 lat. Jest firmą rodzinną opartą wyłącznie na polskim kapitale. Siedziba główna mieści się w Parczewie, a na skutek stałego rozwoju obecnie firma posiada swoje oddziały w Węgrowie, Siemiatyczach, Miączynie k/Zamościa, Rudnie i Podedwórzu.

Główne obszary działalności to: kompleksowe zaopatrzenie rolnictwa, hurtowy obrót węglem, sprzedaż materiałów budowlanych oraz skup zbóż. Sobianek Sp. z o.o. jest liderem autoryzowanych sprzedawców wiodących producentów, takich jak: Grupa Azoty, Anwil Grupa Orlen, Ciech Szarzyna, Pestila, Polska Grupa Górnicza, Węglokoks Kraj, Tauron Wydobycie czy Lubelski Węgiel Bogdanka. Sobianek Sp. z o.o. jest członkiem Izby Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla. Firma jest liderem w sprzedaży nawozu płynnego RSM®.

Baza Nawozów Płynnych w oddziale Miączyn ma łączną pojemność zalewową 4500 ton i własną bocznicę kolejową do odbioru dostaw całopociągowych prosto z fabryk. Łączna powierzchnia magazynowa dla całorocznie prowadzonego skupu zbóż to 21 000 ton.

Od stycznia 2019 roku Sobianek Sp. z o.o. posiada jedną z najnowocześniejszych w Europie, w pełni zautomatyzowaną linię do konfekcjonowania węgla typu ekogroszek. Nowoczesny system sortowania eliminuje miał i zapewnia optymalną granulację. Zdolność produkcyjna nowej linii to 21 000 ton miesięcznie, a powierzchnia magazynowa to 60 000 mkw. Firma posiada własną profesjonalną stację badawczą parametrów węgla, a dodatkowo systematycznie korzysta ze wsparcia Akredytowanych Laboratoriów Badawczych. Oprócz działalności biznesowej aktywnie angażuje się w wsparcie akcji dobroczynnych, jak również bezpośrednio wspiera instytucje charytatywne.

Pełna oferta znajduje się na www.sobianek.pl.

Sobianek Sp. z o.o. SMS O TREŚCI SPDP.3 NA NUMER 73601 (3zł+VAT = 1 głos) lub 7643 (6 zł+VAT = 3 głosy) lub 79567 (9zł+VAT = 5 głosów)

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe