Gmina Kodeń: Seniorze, czas wyjść z domu!

  • 23.06.2021, 08:46
  • Anna Chodyka
Kluby seniora w Kostomłotach i Domromyślu w gminie Kodeń fot. Gmina Kdeń/Facebook
Od lipca ruszają w gminie Kodeń dwa kluby seniora, w Kostomłotach II i w Dobromyślu. Zgłosić się może każdy mieszkaniec gminy powyżej 60 roku życia. W planach są zajęcia kulinarne, artystyczne i sportowe, a nawet wyjazdy do aqua parku oraz wiele innych atrakcji.

Zostaną też zorganizowane imprezy okolicznościowe, będzie można skorzystać z porad prawnych. Wszystkie zajęcia i wyjazdy oraz porady będą bezpłatne. Przedsięwzięcie organizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kodniu w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Kodnia.

- Celem głównym projektu jest wzrost dostępności do wysokiej jakości usług społecznych dostosowanych do indywidualnych potrzeb 31 osób (24 kobiet i 7 mężczyzn przyp. red.) zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym z terenu gminy. Projekt potrwa do 30 kwietnia 2023 r. – informuje sekretarz gminy Mariusz Zańko.

Dodaje, że kluby seniora w gminie Kodeń będą miejscem spotkań osób starszych, w miłej atmosferze, z jak największym zaangażowaniem samych seniorów. - Działania klubu będą integrować seniorów i wspierać aktywność osób starszych, ale przede wszystkim zapewniać im dobre towarzystwo w pobliżu miejsca zamieszkania. Kluby seniora pozwolą na kształtowanie wśród seniorów nawyków do czynnego, kreatywnego spędzania wolnego czasu, rozwoju umiejętności, nauki radzenia sobie w nowych sytuacjach oraz dostosowania się do realiów obecnego świata. Uczestnicy mogą spędzać czas w klubie w pełnym wymiarze lub brać udział w wybranych zajęciach czy aktywnościach – wyjaśnia Mariusz Zańko. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 22 czerwca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe