Biała Podlaska: Kładka zniszczona przez drzewo, już po naprawie

  • 23.06.2021, 08:51
  • Joanna Danielewicz
Kładka w Małpim Gaju w Białej Podlaskiej już po naprawie fot. Joanna Danielewicz
20,5 tys. zł kosztowała miasto naprawa kładki zwanej ścieżką wśród drzew w Małpim Gaju. Konstrukcję uszkodziło drzewo, które na początku maja przewróciło się na nią.

Do uszkodzenia doszło w czasie majowych świąt (2-3 maja). W czasie nocnej wichury jedno z potężnych drzew rosnących w okolicach drewnianego pomostu wyrwał silny podmuch. Drzewo upadło na kładkę i uszkodziło konstrukcję. Jak zapewniała wówczas rzecznik bialskiego magistratu drzewo z zewnątrz wyglądało na zdrowe, ale w środku było spróchniałe.

Po ponad miesiącu od zdarzenia, Gabriela Kuc- Stefaniuk poinformowała, że prace naprawcze właśnie dobiegają końca. - Drzewo w całości oparło się o konstrukcję, powodując jej zniszczenie w części północnej. W głównej mierze połamane zostały części drewniane: balustrady, podłogi z uszkodzeniami i pęknięciami pochwytu, metalowe uchwyty balustrad – informuje rzecznik.

Koszty naprawy pokryło miasto, to 20 tys. 571 zł. -  Szkoda została zgłoszona do ubezpieczyciela i czekamy na zakończenie trwającego postępowania odszkodowawczego – dodaje Gabriela Kuc-Stefaniuk.

Teren rekreacyjny w Małpim Gaju oddano do użytku w ubiegłym roku we wrześniu. Koszt stworzenia tego miejsca to 5,1 mln zł. Jest to element projektu związanego z wykorzystaniem walorów doliny Krzny, na który miasto pozyskało środki z funduszy unijnych. Największą atrakcją terenu jest drewniana ścieżka wśród drzew, której kładki umieszczono na wysokości 5 metrów, a wieża widokowa znajduje się na wysokości 10 metrów.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe