Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 00:06
Reklama
Reklama

Zielone osiedla to już styl życia

Deweloperzy nie chcą już budować zwyczajnych osiedli. To za mało. Dziś stawiają na ekologiczne rozwiązania, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Ich osiedla są piękne i współgrają z przyrodą, do której projektanci wielokrotnie się odnoszą.
Zielone osiedla to już styl życia

Nowoczesne osiedle poza Białą Podlaską, kontakt z przyrodą, spokój i cisza, a jednocześnie szybki dojazd do centrum - na takie propozycje czekają inwestorzy. Wybetonowane blokowiska odchodzą do lamusa. Zastępują je osiedla budowane w zgodzie z naturą, a jednocześnie czerpiące pełnymi garściami z innowacyjnych technologii.

W symbiozie z fauną i florą

Nie ważne, czy to osiedle w Białej Podlaskiej, Rakowiskach, Grabanowie, Czosnówce, Sławacinku czy Woskrzenicach. Ważne, że jego mieszkańcy mają bezpośredni kontakt z przyrodą. Deweloperzy planując inwestycje, starają się zachować jak najwięcej zieleni. Stare drzewa dają cień i schronienie ptakom, a nowe nasadzenia będą rosły co najmniej kilkanaście lat. Dlatego oprócz siania trawników, sadzenia drzew, krzewów i kwiatów, dużą wagę przywiązuje się do starych gatunków. Modne jest też tworzenie łąk kwietnych, które są naturalnym środowiskiem dla wielu pożytecznych owadów. Pojawiają się też domki i poidełka dla ptaków, hotele dla pożytecznych owadów. Wszystko po to, by mieszkańcy osiedla żyli w harmonii z fauną i florą. 

Ekologiczne rozwiązania

Zielone osiedla na południowym Podlasiu to również ekologiczne materiały budowlane i wykończeniowe. To także instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii. Chodzi o panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, kotły gazowe kondensacyjne, panele solarne czy wentylacja mechaniczna z rekuperacją – mówi Wojciech Gałecki, agent Północ Nieruchomości z Białej Podlaskiej – Deweloperom zależy, aby ich budynki były energooszczędne i bezobsługowe. Stawiają na nowoczesne, a jednocześnie już dobrze sprawdzone rozwiązania. Dzięki nim koszt utrzymania mieszkania znacznie się obniża. Widać wyraźniej, że to nie koniec "zielonego trendu", a wręcz przeciwnie - deweloperzy będą szukać nowych rozwiązań, aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska naturalnego i być eko. Jest to odpowiedź na rosnącą potrzebę klienta, który chce żyć w zgodzie z przyrodą. 

Zielone ogrody i rabaty retencyjne

Ciekawym rozwiązaniem stosowanym na zielonych osiedlach są zielone ogrody na dachach, łąki kwietne lub rabaty retencyjne. Planując wspomniane rozwiązania skrupulatnie dobiera się też roślinność do lokalnych warunków atmosferycznych. Nie sztuką jest bowiem posadzić rośliny, które wymagają intensywnej pielęgnacji i pozostawienie ich samym sobie. Coraz częściej wybiera się więc gatunki, które dobrze radzą sobie z lokalnym klimatem. Pod uwagę brane są też rośliny, które są pożyteczne z punktu widzenia człowieka, np. radzące sobie z plagą komarów. Stworzone z czasem ekosystemy żyją własnym życiem, ale obok człowieka. Dzięki temu natura jest mu przyjazna, a człowiek czuje, że wraca do korzeni. 

Mówiąc o zielonych osiedlach, nie sposób nie wspomnieć o rabatach retencyjnych. Pozwalają one magazynować cenną wodę. Przyczyniają się do walki z suszą. Deweloperzy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Coraz częściej montują też podziemne lub powierzchniowe zbiorniki na deszczówkę. Modne są również ogrody deszczowe. W ten sposób łączą ekologię z nowoczesnością – podkreśla Wojciech Gałecki. Zielone osiedla to już nie tylko miejsce, w którym mieszkamy. To styl życia, za którym tęskni współczesny człowiek, a do którego dążą deweloperzy. 

O zielonych osiedlach i wiele innych ciekawych artykułów z branży nieruchomości można przeczytać w zakładce Północ Nieruchomości Biała Podlaska.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NamorTreść komentarza: Z kostkami jest taki problem, że faktycznie nie wiadomo co brać, osobiście mam kostkę z Bruk bet i sprawdza się świetnie - przetrwała całą zimę bez zmianData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:59Źródło komentarza: Rzucał kostką brukową w okna byłej partnerkiAutor komentarza: czyt→ łłOTreść komentarza: Droga Rito: Kim były te Panie i dlaczego nie wiwdziały JAK się zachować. Kłoda Mł. to wieś. 2. Dlaczego pies, jest przetrzymywany w Kojcu. Może niech KTOŚ z Was, wlezie do kojca i pomieszka dwa lata. Wstaczy tydzień. Jest nagonka na wiejski styl życia. Mieszczanie, sobie chcą po wisi łazić, jak po ZofiiLasku. Nie znając i nie będąc znanym. Polecam bajkę o CzrwonymKapturku. Kończy się tak: Gajowy rozcina brzuszek Wilka i wyskakuje żywy Kapturek i Babcia. Pozdrawiam. Nie wiem, tylko, co robi SP. Chyba. A nie, oszukałem Was. I Dzieicko i Babcia, są już w kawałeczkach. Wilków nie ma : D : Ha ha PIW- już Was ostrzegałem, ASF Was niczego nie nauczył.Data dodania komentarza: 17.04.2024, 08:16Źródło komentarza: Obroniła dziecko własnym ciałemAutor komentarza: RitaTreść komentarza: Wlaściciele powinni wysoko karę płacić i odszkodowanie. Bo nie tylko w kłodzie psy latają i sa zagrozeniem na ulicach. Jeden właściciel by zapłacił spora grzywnę i dszkodowanie może wtedy następne właściciele by psy na posesji zamkniętej trzymali.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 19:08Źródło komentarza: Obroniła dziecko własnym ciałemAutor komentarza: lgbtTreść komentarza: Odpadł przez uchwałę czy inni byli lepsi. Jasnowidz jesteś czy co.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 17:09Źródło komentarza: Uchwała anty-LGBT odcięła miasto od pieniędzyAutor komentarza: Mieszkaniec miasta.Treść komentarza: PO wyborach, to mieszkańcy mogą się teraz cmoknąć w czoło. Woda ciepła, zimna i ogrzewanie już na pewno nie stanieją. Bardzo dziękujemy fajnopolakom z Białej za świetny wybór :) :) Teraz dzięki wam spadająca liczba młodych mieszkańców tego miasta będzie malała jeszcze bardziej :)Data dodania komentarza: 16.04.2024, 13:24Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Tanieje ciepło, co z czynszami
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama