Możesz dostać wózek inwalidzki, jeśli tylko go potrzebujesz

  • 25.06.2021, 08:44
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Akcja "Wózki dla Polski" odbędzie się w powiecie bialskim fot. www.kchweradzyn.pl
W lipcu w Białej Podlaskiej odbędzie się akcja nieodpłatnego rozdawania sprzętu dla osób niepełnosprawnych. To jedno z działań projektu "Wózki dla Polski", w ramach którego fundacja "Joni and Friends International Disability Center" z USA przekazuje nieodpłatnie specjalistyczny sprzęt. 

Następnie rozdawany jest on osobom indywidualnym oraz instytucjom, które zgłoszą taką potrzebę. Podobne akcje odbywały się już w przeszłości, a do kilkuset osób z powiatów radzyńskiego, łukowskiego, parczewskiego, bialskiego, świdnickiego, łosickiego oraz na rzecz szpitali, ośrodków pomocy społecznej i zakładów opiekuńczo-leczniczych, trafiły wózki inwalidzkie, chodziki, balkoniki, kule itp. Akcje rozdawania sprzętu były przeprowadzane we współpracy z kościołami, władzami samorządowymi, centrami pomocy społecznej, ośrodkami pomocy społecznej.

W tegorocznej akcji wezmą udział również wolontariusze z USA, a jej organizatorem na terenie powiatu bialskiego jest Zbór Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Radzyniu Podlaskim. Zapisy osób z terenu powiatu bialskiego, które są zainteresowane otrzymaniem nieodpłatnie wózka inwalidzkiego oraz innego rodzaju sprzętu proszone są o kontakt telefoniczny pod nr. 601 959 451.  – O wózki może ubiegać się każda osoba, która potrzebuje takiego sprzętu, nie jest wymagane okazanie dokumentu o niepełnosprawności. Do programu może zgłosić się około 40 osób i decyduje kolejność zgłoszeń. Dla tych, którzy skontaktują się z nami telefonicznie, damy do wypełnienia stosowną ankietę. Będzie ją można również wypełnić w miejscu akcji. O szczegółach osoby zainteresowane zostaną poinformowane telefonicznie – mówi Tomasz Mańko, regionalny koordynator projektu "Wózki dla Polski". Wstępny termin akcji w Białej Podlaskiej to 16 lipca.

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe