Biała Podlaska: Czy ten tunel się sprawdzi?

  • 30.06.2021, 09:14
  • Joanna Danielewicz
Budowa wiaduktu kolejowego na przejeździe Witoroska-Lubelska fot. Joanna Danielewicz
Zgodnie z zapowiedziami magistratu, jeszcze podczas wakacji mamy się przekonać, jak sprawdzi się przejazd pod torami w ciągu ulic Lubelska – Witoroska. Prace związane z dojazdami do tunelu realizuje właśnie wykonawca wyłoniony przez miasto. Tymczasem mieszkańcy pytają, czy sam tunel jest zakończony, bo po opadach wciąż zbiera się tam woda. PKP PLK zapewnia, że główne prace już zakończyła, przejazd pod tunelem to sprawa miasta. - Obecne ewentualne zastoiska wody nie wpływają na prace wykonywane przez miasto – twierdzi natomiast rzeczniczka magistratu.

Przetarg na wykonanie dojazdów do tunelu rozstrzygany był na początku 2019 roku. Kilka miesięcy później inwestycja miała być zakończona. Niestety tak się nie stało i zgodnie z deklaracjami magistratu, przeprawa z dojazdami ma być gotowa w sierpniu tego roku.

 Inwestycja liczona w latach

O prace przy tunelu kolejowym niejednokrotnie dopytywali radni. Ostatnio temat został wywołany podczas posiedzenia rady miasta na sesji nadzwyczajnej, na początku maja tego roku. Wówczas o zaawansowanie prac pytał radny Zjednoczonej Prawicy, Henryk Grodecki. Przypominał, że dojazdy do tunelu, których wykonanie było w gestii miasta, miały być gotowe na jesieni 2019 roku, a wciąż ich nie ma. – Gdy pytamy o inwestycję PKP, ta wskazuje miasto. Miasto składa na kolej. Poślizg jest duży, więc rodzi się pytanie, kiedy inwestycja będzie zakończona – dopytywał radny. (...)

Kto za co odpowiada?

Postęp prac wokół tunelu na bieżąco monitorują nie tylko radni, ale i mieszkańcy Białej Podlaskiej. Do redakcji zgłosił się pan Piotr. Dzień wcześniej przez miasto przeszły obfite opady deszczu. Czytelnik zwrócił uwagę, że w tunelu pod torami stoi woda. – Tak jest po każdych opadach. Zastanawiam się czy tam już prace są zakończone, czy coś jeszcze tam będzie robione, bo na razie to się nie nadaje do niczego. Jak tam samochody mają jeździć, jak woda będzie tak stała? – dopytuje. Zastanawia się również czy parametry tunelu są odpowiednie, bo jak mówi, ma wątpliwości, czy pod torami przejadą  ciężarowe samochody i autobusy. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 29 czerwca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podlasiak
Podlasiak 28.11.2021, 11:36
Jeszcze na H.Sawickiej, trzeba wybudować wiadukt !!!!!!!!!!!!!!!!!
Inżynier dróg
Inżynier dróg 22.08.2021, 14:13
Ten "tunel" się NIE SPRAWDZI. To jest jeden wielki bubel !
Anonim234
Anonim234 06.08.2021, 19:11
Przepompownia ma powstać koło tunelu, która ma zbierać wodę z deszczówki która się tam będzie gromadzić. Więc Ci co nie mają pojęcia o odwodnieniu niech się nie wypowiadają że tam będzie woda stała po deszczu.
Bolek
Bolek 04.09.2021, 13:04
Przekonasz się, "fahowcu" !!!!
kaka
kaka 15.08.2021, 19:35
A czy nie można było wyprofilować spadek od wiaduktu do miasta ?!?!? Żadnej "przepompowni" nie trzeba by uruchamiać !! Czyli dodatkowe koszty i kto za to będzie płacił ?!
kaka
kaka 06.07.2021, 19:04
Gdzie tu jest "tunel" ?!?!? Bo ja widzę niewypał pod wiaduktem !!!!! Niech no przyjdą deszcze albo pozimowe roztopy ......
Bp
Bp 01.07.2021, 20:34
Po rondach nie potrafią jeździć, to jeszcze w tunelu zabłądzą Cebulaki
@bc
@bc 01.07.2021, 17:47
Ronda w Bialej .....
Sami w sobie rondo jest dobrym pomysłem. jest jeden warunek. Musi mieć pojemność to raz i gawiedź musi umieć po nich jeździć. U nas nie mamy ani jednego ani drugiego
Szykują się kolejne inwestycje tego typu.
Czy pomogą?
Janowska. Dziś w szczycie stoi co dziwne od świateł przez dwa ronda. I to wcale nie światła tamują ruch. Magistrat planuje kolejne na jej krzyżówce z JP2. Janowska stanie od Zamkowej?
Co się będzie działo kiedy powstanie autostrada A2 i jedyny wjazd do miasta będzie z węzła Cicibór?
Korek od autobanu do tunelu?
Dziwne że nikt tego nie widzi i forsowane są jakieś chore koncepcje.
Priorytet to wyprowadzenie ciężkiego transportu tranzytowego poza miasto. Trochę to nam pomoże. Ale nie rozwiąże problemu.
Janek
Janek 05.09.2021, 12:25
Jest jedno normalne rondo i to rondo wybudowane za niby "złej komuny" !!! To przy dworcu PKP !!!!
Stefan
Stefan 30.06.2021, 17:40
Już wielokrotnie krytykowałem... że jeżeli droga spod wiaduktu nie będzie ze spadkiem w stronę Miasta ... to będzie SYF !!!! Opady, roztopy i zero przejazdu pod wiaduktem !!!!!! Nie wiem, ta firma potrafi kłaść asfalt ale tutaj może mieć zagwozdkę. Uważam że będzie pod torami BASEN!
TIRowiec
TIRowiec 30.06.2021, 13:50
Wejście tunelu na rondo Kaczyńskiego, to będzie fabryka dzwonów i wypadków. Już to widzę ale ja mam chociaż wyobraźnię...
Popis
Popis 30.06.2021, 10:30
Na ulicy łomaskiej z dnia na dzień jest tragedia. Niedługo trzeba będzie zostawiać samochody przed przejazdem.
TIRowiec
TIRowiec 30.06.2021, 13:47
Trzeba zrobić więcej rond, to dzięki korkowi na przejeździe (kolejowym ul. Łomaskiej) nawet obwodnica "stanie" w korku. A ile kwiatków w doniczkach będzie potrzebnych!
Taksówkarz
Taksówkarz 30.06.2021, 09:42
Dzięki temu (nieudanemu, delikatnie pisząc) tunelowi Biała Podlaska zasłynie na cały świat. Turyści będą przyjeżdżali jak do krzywej wieży w Pizie.
czyt
czyt 30.06.2021, 14:22
Siedlce mają TOPIELCA, to Biała ma nie mieć? Doskonały Pół-wiadukt i pół przejazdu głębinowego (od kapusty nazwa) - pozdrawiam i witam

Pozostałe