Pronar Sp. z o.o.

  • 07.07.2021, 15:59
  • (jlk)
Pronar Sp. z o.o. fot. Pronar

Pronar należy do grona najszybciej rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Maszyny firmy wspierają codzienną pracę rolników, przedsiębiorstw komunalnych oraz branżę odpadową w blisko 80 krajach świata. Budowana od ponad 30 lat, do dziś oparta na wyłącznie polskim kapitale marka stała się również synonimem jakości i stabilności wśród dostawców komponentów. Profile burtowe, elementy pneumatyki i hydrauliki, osie i układy jezdne oraz koła tarczowe Pronaru są montowane w maszynach największych światowych koncernów. W dziedzinie produkcji felg do maszyn wolnobieżnych, sięgającej miliona sztuk rocznie. Firma jest obecnie światowym wiceliderem.

 Będący największym krajowym producentem maszyn rolniczych, komunalnych i recyklingowych Pronar zatrudnia blisko 3000 pracowników. Maszyny i komponenty powstają w ośmiu fabrykach rozlokowanych w sześciu miejscowościach na terenie województwa podlaskiego: Narwi, Narewce, Hajnówce, Strabli, Siemiatyczach i Białymstoku. Wszystkie łącznie przetwarzają ok. 10 000 ton stali miesięcznie. Portfolio produktowe maszyn spółki dzieli się na trzy rodziny rozwiązań. Pierwszą tworzą przyczepy (ponad 130 modeli) i maszyny rolnicze, w tym przede wszystkim kompletna linia do zbioru zielonek. Druga to maszyny komunalne, głównie do zimowego i letniego utrzymania dróg. Trzecią, obecnie najdynamiczniej rozwijaną rodziną maszyn są ultranowoczesne rozwiązania do recyklingu.

 Globalny sukces Pronaru nie miałby miejsca, gdyby nie konsekwentne budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o innowacyjność. Jej głównym źródłem są własne Centrum Badawczo-Rozwojowe oraz liczna kadra inżynierska. Firma dysponuje infrastrukturą lotniczą i flotą powietrzną, a własna szkoła latania pomaga chętnym spełniać marzenia o byciu pilotem. W maju tego roku otwarto kolejną innowacyjną inwestycję – Centrum Wystawowe w Siemiatyczach, gdzie na ponad 10 ha goście mogą zapoznać się z kompletnym portfolio produktów Pronaru, a wkrótce także obejrzeć dynamiczne pokazy pracy maszyn recyklingowych.

Pronar Sp. z o.o. SMS O TREŚCI SPDP.2 NA NUMER 73601 (3zł+VAT = 1 głos) lub 7643 (6 zł+VAT = 3 głosy) lub 79567 (9zł+VAT = 5 głosów)

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe