Międzyrzec Podlaski: Cały czas rozwijamy nasze miasto 

  • 08.07.2021, 09:45
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Międzyrzec Podlaski: Cały czas rozwijamy nasze miasto  fot. Paulina Chodyka-Łukaszuk
To dopiero połowa obecnej kadencji, a samorządowi udało się rozpocząć lub przeprowadzić z sukcesem inwestycje, na które mieszkańcy czekali wiele lat. To m.in. modernizacja kina oraz pałacu Potockich. Ukończono rewitalizację terenu Międzyrzeckich Jeziorek, dzięki czemu powstał tam nowoczesny kompleks, który odwiedzają tłumy z całego regionu. Miasto dba też o to, by przyciągać na swój teren kolejnych inwestorów. – Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego nie poprzestajemy w działaniu i cały czas rozwijamy nasze miasto, by mieszkańcy czuli się tutaj bezpiecznie i komfortowo – mówi burmistrz Zbigniew Kot. 

Na półmetku kadencji miasto wydało 28 milionów złotych na inwestycje. Ponad 17 mln to fundusze zewnętrzne z programów rządowych i unijnych, a część z nich to również efekt dobrej współpracy z powiatem bialskim oraz innymi instytucjami, pozostałe ponad 10 mln zł to pieniądze z miejskiego budżetu.

Kanalizacja, rekreacja i oświetlenie

Nie sposób nie zauważyć, że miasto cały czas się rozwija. Oprócz remontów dróg i budowy chodników, samorządowi udało się w ostatnich latach przeprowadzić szereg dużych inwestycji, które zwiększają atrakcyjność Międzyrzeca Podlaskiego dla obecnych i nowych mieszkańców. Należy do nich z pewnością rozbudowa sieci wodno-kanalizacyjnej.

Projekt kosztował 5,2 mln zł, z czego 3,5 mln zł to dofinansowanie pozyskane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. – Zakończyliśmy ten proces na terenie całego miasta, do tej pory największe braki w tym obszarze odczuwali mieszkańcy części południowej Międzyrzeca. Teraz jesteśmy już spięci w pierścień wodno-kanalizacyjny, co sprawia, że możemy się w tej kwestii czuć bezpieczni. Bardzo obawiałem się o zaangażowanie funduszy w rozwój Międzyrzeckich Jeziorek, że jeśli nie zapewnimy odbioru ścieków i kanalizacji burzowej, to później będziemy mieć problem z utrzymaniem terenów rekreacyjnych, na szczęście to się udało i również dzięki temu możemy pochwalić się tym pięknym kompleksem – tłumaczy burmistrz Międzyrzeca Podlaskiego, Zbigniew Kot. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 6 lipca

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe