Biała Podlaska: Otwarte drzwi dla przedsiębiorców

  • 20.07.2021, 08:52
  • Paulina Chodyka
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie fot. ZPP Podlasie
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Podlasie zorganizował spotkanie dla biznesmenów z udziałem dyrektora i przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy. Ma być to początek intensywnej współpracy związku z tą instytucją, która jak zapewnia dyrektor Marek Tichoruk jest otwarta na potrzeby firm z regionu.

Ostatnie spotkanie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców z Białej Podlaskiej jest powrotem do cyklu wydarzeń organizowanych przez związek przed pandemią i było skierowane do szerokiego kręgu biznesmenów z regionu.

– Tym razem tematem przewodnim była polityka i działania Powiatowego Urzędu Pracy, który reprezentował dyrektor Marek Tichoruk wraz z menażerami PUP. Wyjaśniono przedsiębiorcom korzyści płynące ze współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy. Tłumaczono jak odbywa się filtrowanie ofert, jakie środki pomocowe ma urząd. Naturalną koleją rzeczy jest zacieśnienie współpracy ZPP z Powiatowym Urzędem Pracy – mówi prezes zarządu ZPP Tadeusz Konaszuk.

Szkolenia dla przyszłych pracowników

Dodaje, że związek chce przekazywać informacje z Powiatowego Urzędu Pracy do licznej grupy biznesmenów. – Jesteśmy umówieni, iż będziemy otrzymywać informacje o zmianie przepisów, o środkach pomocowych. Następnie będziemy je przekazywać naszym członkom i innym biznesmenom, jeśli będą zainteresowani. Chcemy usprawnić komunikację, ale są też plany by precyzyjnie przygotowywać oferty kandydatów do firm, które poszukują pracowników. Chodzi też o określanie potrzeb przez pracodawców dotyczących szkoleń dla przyszłych pracowników. Ważne będzie też szkolenie w danej dziedzinie uczniów szkół zawodowych – wymienia prezes ZPP. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 20 lipca

Paulina Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe