Nawałnica przeszła przez region. Strażacy ratowali domy i posesje

  • 20.07.2021, 08:58
  • Anna Chodyka
Nawałnica przeszła przez region. Strażacy ratowali domy i posesje fot. OSP Sławacinek Stary
Zerwane poszycie dachowe, zalane piwnice, złamane konary drzew na jezdni oraz na liniach energetycznych, zalane posesje, to tylko niektóre skutki burzy, która przeszła przez południowe Podlasie w ostatnią sobotę.

 Ponad stu strażaków pomagało mieszkańcom Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego.

– W sobotę od godz. 16 dostawaliśmy zgłoszenia, związane z usuwaniem szkód wywołanych przez burzę. Wszystkich zdarzeń odnotowaliśmy dwadzieścia jeden. W Białej Podlaskiej wyjeżdżaliśmy najczęściej do wypompowywania wody z piwnic, do zalanych jezdni, gdzie woda wpływała na posesje. Z samego miasta było czternaście zdarzeń, do których strażacy pojechali udzielić pomocy – mówi mł. bryg. Mirosław Byszuk rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Dodatkowo strażacy jeździli do Korczówki w gminie Łomazy, gdzie został ok. 16.42 zerwany dach budynku mieszkalnego i deszcz zalał pomieszczenia. Z kolei w Romaszkach, w gminie Rossosz drzewa były powalone na jezdnię. – W gminie Rossosz jeździliśmy też do wypompowywania wody z budynku wielorodzinnego, gdzie zalało piwnicę – dodaje strażak. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 20 lipca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe