Biała Podlaska: Decyzja ZGL zbulwersowała mieszkańców

  • 20.07.2021, 10:13
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Decyzja ZGL zbulwersowała mieszkańców fot. Adam Trochimiuk/Archiwum Wcześniej ZGL zagradzał ten teren szlabanem (na zdjęciu stan z 2017 roku). Teraz mieszkańcy znów mogą mieć problem z dostępem do parkingu
Do prezydenta miasta wpłynęło pismo od blisko 50-ciu mieszkańców bloku Janowska 74A, którzy nie zgadzają się na wydzierżawienie terenu, który służy im za parking. – Nie ma naszej zgody na takie działanie – jednoznacznie stawiają sprawę mieszkańcy i proszą o pomoc prezydenta miasta. – Spółka ZGL nie może wynajmować terenu ze stratą dla niej samej, jak to miało miejsce w ostatnich trzech latach – odpowiada Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta.

Żeby zrozumieć, o co trwa batalia, należy się cofnąć do 2017 roku. Wówczas od miesięcy trwał od spór między Wspólnotą Mieszkaniową Janowska 74A, a Zakładem Gospodarki Lokalowej.

Chodziło o teren, który jest własnością spółki. ZGL postawił na wjeździe szlaban i parkować można tam było tylko po wykupieniu miejsca. ZGL miało w ten sposób poprawić swoją sytuację finansową. Rozpętała się awantura, sprawa stawała na sesji rady miasta i była opisywana w mediach, bo zdarzyło się przez ustawiony szlaban na teren parkingu nie mogła wjechać karetka.

Mieszkańcy znów protestują

Wówczas, po mediacjach zorganizowanych przez ówczesne władze miasta, uzyskano kompromis. Najważniejszą kwestią jaką udało się wtedy wypracować było to, że Wspólnota otrzyma od ZGL tzw. służebność gruntową w stosunku do całej nieruchomości (parking oraz teren przyległy), polegającą na "prawie przechodu i przejazdu oraz parkowania pojazdów".

W ostatnich dniach do bialskiego magistratu wpłynęło pismo od mieszkańców tejże Wspólnoty: „Mieszkańcy bloku Janowska 74A protestują przeciwko decyzji o ogłoszeniu przetargu (…) na oddanie w dzierżawę utwardzonego gruntu stanowiącego działkę (…) o pow. 4114 mkw przy Janowskiej 74B w Białej Podlaskiej z przeznaczeniem na cele parkingowe towarzyszące zabudowie wielorodzinnej.” (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 20 lipca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe