Biała Podlaska: Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę 

  • 21.07.2021, 08:48
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę  fot. Adam Trochimiuk/Archiwum
W tym roku pątnicy wyruszający 1 sierpnia na Jasną Górę nie będą musieli iść sztafetowo i mają szansę przejść całą trasę pielgrzymki. Jednak, ze względu na pandemię obowiązują liczne obostrzenia. Zapisy na rekolekcje w drodze rozpoczynają się w ostatnim tygodniu lipca.

Jak wyjaśnia br. Karol Palus z kościoła św. Antoniego w Białej Podlaskiej, w tym roku na pielgrzymkę z Białej Podlaskiej będzie mogło wyruszyć jedynie trzysta osób. Do tego limitu nie są wliczane osoby zaszczepione. Stąd, ostatecznie na Jasną Górę może wyruszyć ok. trzystu pięćdziesięciu lub więcej pątników.

Noclegi w namiotach

Pielgrzymi będą mogli nocować wyłącznie w namiotach, a nie u osób, które w poprzednich latach gościły pątników w swoich domach. Msza święta będzie odbywać się wyłącznie dla bialskiej grupy. Prawdopodobnie grupy 10A, 10B i 11 będą szły połączone. Jednak, jest to zależne od liczby chętnych, którzy się zapiszą na pielgrzymkę. - Jeżeli zgłosi się wiele osób zorganizujemy trzy grupy, a jeśli pątników nie będzie dużo, powstanie tylko jedna grupa – mówi br. Palus. - Nie będziemy się kontaktować, ani łączyć z innymi grupami pielgrzymkowymi. Nie będzie też odwiedzin pątników przez rodziny i przyjaciół, jak to się odbywało wcześniej. Pielgrzymi nie będą mogli wyjeżdżać i wracać. Chodzi o ograniczenie do maksimum kontaktu z innymi osobami, by uniknąć zakażenia Covid-19. Pątnicy, którzy rozpoczną wędrówkę będą mogli przejść całą trasę, nie będzie formy sztafetowej. Będą też ograniczenia dotyczące zakupów, tak by pielgrzymi nie wchodzili do sklepów. Zalecamy też nie korzystanie ze śniadań, które są wystawiane przez mieszkańców, w miejscowościach, przez które pątnicy przechodzą. Zostanie wybrana jedna osoba, która zajmie się zaopatrywaniem pątników – tłumaczy kapucyn. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 20 lipca

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe