Biała Podlaska: Likwidują drzewa w Małpim Gaju

  • 21.07.2021, 08:52
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Likwidują drzewa w Małpim Gaju fot. Joanna Danielewicz
W Małpim Gaju będzie mniej drzew. Do wycięcia wytypowano te, które zagrażają drewnianej platformie, której ideą miało być spacerowanie w koronach drzew. Pod topór trafił 12 okazów.

Miasto zdecydowało o wyrębie po tym, jak w maju jedno z drzew podczas porywistego wiatru zwaliło się na drewnianą platformę widokową. Jej naprawa kosztowała miasto 20,5 tys. zł. Kilka dni później wiceprezydent Maciej Buczyński podczas sesji rady miasta wspominając o tym wydarzeniu zaznaczył, że gdyby urzędnicy wiedzieli, że drzewo jest chore, zostałoby usunięte wcześniej. Jak stwierdził, nikt nie jest w stanie zajrzeć do środka pnia.

Miasto wciąż oczekuje wypłaty odszkodowania za zniszczony podest. W międzyczasie urzędnicy zdecydowali o wycince dwunastu drzew, powołując się właśnie na na ich stan, w części (ich zdaniem) podobny do tego, które w maju uszkodziło platformę widokową. - To 12 drzew z widocznymi, licznymi spróchnieniami czy suszem w koronach, takimi jak w przypadku drzewa, które pod wpływem silnego wiatru złamało się w Małpim Gaju w maju tego roku – informuje rzecznik magistratu, Gabriela Kuc-Stefaniuk. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 20 lipca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe