Radzyń Podlaski: Mieszkańcy pomstują, rewitalizacja postępuje

  • 21.07.2021, 09:04
  • Joanna Danielewicz
Radzyń Podlaski: Mieszkańcy pomstują, rewitalizacja postępuje fot. UM Radzyń Podlaski
Jedni nie chcą betonowego placu w centrum miasta, drudzy namawiają, by projektowi realizowanemu na placu po byłym dworcu PKS, w centrum miasta, dać szansę. O wycince drzew dyskutują na forach od miesięcy.

Przeciwnicy pisali nawet petycję. Dziś już wiadomo, że sprzeciw radzynian nie został uwzględniony. Modernizacja placu idzie zgodnie z założeniami projektowymi sprzed kilku lat. - Ponad 500 podpisów mieszkańców w obronie drzew, zostało "spuszczonych w toalecie" – mocno komentuje Jakub Jakubowski, członek stowarzyszenia Radzyń Moje Miasto.

„...zapraszamy Państwa przy temp. 33 stopni w cieniu na odpoczynek na wygodnej ławce serwowanej na patelence przy ul. Rynek...”; „..Taki projektant zieleni który nie umie zagospodarować bez wycinki drzewa to dupa nie projektant, wystarczy te dziury zlikwidować dać nową np. kostkę brukową, wywalić stare płyty, nasypać ziemi, zasiać trawę i postawić ławeczki, kolejnego betonowego placu z mikro krzaczkami raczej ludzie nie chcą”; „..Drzew nigdy za mało. Oby rzeczywiście po wycince tych starych nowe zasadzili. Stan aktualny to wstyd na cały powiat”. To komentarze z facebookowych profili radzynian, którzy kwestię rozpoczętej rewitalizacji przestrzeni w centrum miasta postanowili poddać dyskusji.

500 podpisów w toalecie

Na początku tego roku mieszkańcy miasta zainteresowali się planowaną rewitalizacją pl. Rynek na tyle, że zaniepokoiła ich  liczba drzew przeznaczonych do wycinki, by inwestycję przeprowadzić zgodnie z projektem. Zgodnie z zamieszczonymi na stronie urzędu miasta wizualizacjami, spośród kilkunastu rosnących na placu dużych drzew pozostawiono jedynie trzy. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 20 lipca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Vert
Vert 25.07.2021, 20:53
W Janowie tez wycieli. A pamietacie stary Plac Wolnosci w Bialej. Dzis betonowa pustynia.
Alex
Alex 21.07.2021, 21:32
W Parczewie wycięto drzewa w Wohyniu wycieto teraz jest kostka brak cienia !! I dziala jak piec kumulacyjny !! Nawet w nocy jest goraca ! Nie wiem kto na to dal pozwolenie

Pozostałe