Powody, dla których warto skorzystać z doradztwa biznesowego

  • 21.07.2021, 11:14
  • Artykuł partnera
Powody, dla których warto skorzystać z doradztwa biznesowego
Współczesne firmy muszą nieustannie dostosowywać się do biznesowych realiów i reagować na zmieniające się potrzeby klientów. Zdobycie przewagi konkurencyjnej często jest uzależnione od dostępu do ekspertów z zakresu IT. Z pomocą w ich pozyskaniu przychodzi doradztwo biznesowe.

Co to jest doradztwo biznesowe?

Doradztwo biznesowe to usługa oferowana przez działające na rynku wyspecjalizowane firmy. Polega ona na znalezieniu i wdrożeniu rozwiązań, które przyniosą organizacji wymierne korzyści. Jak zauważa ProData Consult, efektem doradztwa biznesowego może być m.in. poprawa płynności finansowej przedsiębiorstwa, utrwalenie jego pozycji na rynku czy wzrost konkurencyjności. Ostatnie założenie można osiągnąć m.in. przez zapewnienie organizacji merytorycznego wsparcia przy tworzeniu dedykowanego dla niej oprogramowania czy aplikacji.

Jakie obszary może obejmować doradztwo biznesowe? To obszerna usługa – klienci mogą skorzystać z doradztwa zawodowego, wizerunkowego czy w zakresie IT. W ostatnim przypadku firma może pozyskać skalowalne rozwiązania, z których będzie mogła korzystać nawet w fazie intensywnego rozwoju.

Czy doradztwo biznesowe to rozwiązanie dla każdej firmy?

Niewątpliwym atutem managed services (doradztwa biznesowego) jest fakt, że usługa ta może zostać w pełni dopasowana do specyfiki działalności klienta i jego potrzeb. Korzystając z zewnętrznego doradztwa biznesowego, firma ma szansę współpracować z talentami (np. z zakresu IT), których pozyskanie do zespołu nie byłoby możliwe z różnych powodów, w tym ich braku na rynku.

Doradztwo biznesowe jest dedykowane każdej firmie, której kadra zarządzającą identyfikuje problemy i nie jest w stanie ich rozwiązać, korzystając z posiadanych zasobów. Aby jednak skorzystanie z tej usługi przyniosło organizacji wymierne korzyści, musi ona przygotować się na współpracę z zewnętrznym podmiotem. Niezbędna jest otwartość na transformację – z reguły zewnętrzni specjaliści sugerują, jakie zmiany należy wprowadzić.

3 korzyści płynące z doradztwa biznesowego

Oferty firm świadczących usługę doradztwa biznesowego są zróżnicowane. Specjalizujące się w doradztwie firmy proponują kompleksowe wsparcie, ale przed wdrożeniem zmian, zapoznają się z potrzebami przedsiębiorcy. Organizacja korzystająca z doradztwa biznesowego może:

  • Otrzymać alternatywne rozwiązania dla zgłaszanych problemów. Mowa tu o koncepcjach, które dotychczas nie były przez firmę brane pod uwagę.
  • Liczyć, że zewnętrzna firma w pełni przejmie odpowiedzialność za dostarczane usługi. W razie problemów ogranicza to konieczność angażowania zewnętrznych specjalistów.
  • Spodziewać się indywidualnego podejścia. Rezultatem jest dobór usług, które przełożą się na osiągnięcie zysku lub realizację założonych planów.

Korzyści płynących z doradztwa biznesowego jest oczywiście znacznie więcej. Niezależnie od tego, czy firma jest na etapie intensywnego wzrostu, czy też wymaga reorganizacji, zewnętrzne doradztwo biznesowe pozwala osiągnąć cele, które często trudno byłoby zrealizować jedynie własnymi siłami.

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe