Gmina Międzyrzec Podlaski po raz piąty liderem edukacji

  • 23.07.2021, 08:41
  • (pc)
Gmina Międzyrzec Podlaski po raz piąty liderem edukacji fot. UG Międzyrzec Podlaski
Międzyrzecki samorząd po raz piąty został uhonorowany certyfikatem „Samorządowy Lider Edukacji”. Komisja konkursowa doceniła systematyczne inwestowanie w rozwój szkół, realizowanie projektów z wykorzystaniem funduszy z Unii Europejskiej oraz utworzenie przedszkola. Gmina według jury świetnie poradziła sobie również z edukacją w czasie pandemii.

„Samorządowy Lider Edukacji” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień, przyznawanych jednostkom samorządu terytorialnego, które w sposób wyjątkowy dbają o jakość szeroko pojętej polityki oświatowej. Tytuł przyznawany jest od 10 lat. Gmina Międzyrzec Podlaski otrzymała go w tym roku już po raz piąty. Dodatkowo komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. Dariusza Rotta z Uniwersytetu Śląskiego, nadała naszemu samorządowi wyróżnienie nadzwyczajne „Lider Bezpieczeństwa w Oświacie”.

Wręczenie wyróżnień odbyło się 5 lipca w Lublinie podczas uroczystości, zorganizowanej przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC. Wyrazy uznania otrzymały samorządy, które wysoki poziom lokalnej polityki oświatowej łączą z nowatorskimi i innowacyjnymi działaniami z obszaru zarządzania publicznego. Dodatkowo misją programu „Samorządowy Lider Edukacji” jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu, które rozwój edukacji traktują jak swój priorytet, podejmują w tej dziedzinie odważne decyzje i nieszablonowe działania, skutkujące podnoszeniem jakości kształcenia oraz wdrażaniem ciekawych rozwiązań oświatowych: w aspekcie programowym, infrastrukturalnym czy kadrowym. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 20 lipca

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe