Powiat radzyński: Lokalne aktywności wsparte grantami

  • 23.07.2021, 08:45
  • Joanna Danielewicz
Powiat radzyński: Lokalne aktywności wsparte grantami fot. Jakub Jakubowski/Facebook
Jedenastu przedstawicieli lokalnych grup aktywizujących życie społeczne w samorządach otrzymało wsparcie finansowe w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Odrestaurują kapliczkę, nauczą dzieci czym jest ekologia, zorganizują warsztaty dziennikarskie czy fotograficzne.

W ubiegłym tygodniu w Wohyniu przedstawiciele wnioskodawców, którzy złożyli projekty do tegorocznej edycji programu dotowanego przez Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i dofinansowanego w tym roku przez gminy powiatu radzyńskiego i SM Spomlek, otrzymali przyznawane w konkursie pieniądze.

Łącznie rozdysponowano 48 335 złotych. Po 6 tys. zł otrzymali: Stowarzyszenie „My Słowaianie” z Bork, na warsztaty fotograficzne, dziennikarskie i filmowe, Gminny Ośrodek Kultury w Kąkolewnicy na warsztaty proekologiczne oraz Ulańskie Forum Inicjatyw Społecznych, które planuje zorganizować warsztaty teatralne. „Nadzieja i przyszłość” z Komarówki Podlaskiej otrzymała na przeprowadzenie projektu „Szanuj przyrodę – spotkania edukacyjne dla dzieci” 5335 zł. 4,2 tys. zł przyznano OSP Skoki z gm. Czemierniki na realizację projektu „W zdrowym ciele zdrowy duch – akcja integracja. Po 4 tys. zł otrzymały: „Razem i... kropka” oraz „Swierżanie” z Wohynia, dzięki czemu odrestaurowana zostanie kapliczka ukwiecone otoczenie i zbudowane stoliki do gry w warcaby oraz przeprowadzone warsztaty dla młodzieży.

W gminie Radzyń Podlaski granty w wysokości 3,5 tys. zł powędrują do stowarzyszeń „8 kolor tęczy” na warsztaty fotograficzne i „Empatycznych”, którzy przygotowali projekt „Zwykły gest – wielkie szczęście”. Grant w takiej samej wysokości otrzymało również KGW Czemierniki, które chce integrować lokalną społeczność poprzez warsztaty plastyczne i wystawy. Dotację otrzymało też stowarzyszenie „W Komarówce”, to kwota 2,3 tys. zł na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Życie na wsi dawniej i dziś”.

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe