Już niebawem odbędzie się festiwal szlacheckich smaków

  • 24.07.2021, 09:00
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Już niebawem odbędzie się festiwal szlacheckich smaków fot. Archiwum
Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej uzyskał dofinansowanie na realizację projektu "Festiwal Kulinarny – Szlacheckie smaki południowego Podlasia". Celem projektu jest zachowanie dziedzictwa kulturowego, historycznego i naturalnego obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju.

Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej uzyskał dofinansowanie na realizację projektu "Festiwal Kulinarny – Szlacheckie smaki południowego Podlasia" z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014-2020.

Celem projektu jest zachowanie dziedzictwa kulturowego, historycznego i naturalnego obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju (LSR), rozwój i promocja obszaru LSR realizowanego w oparciu o zasoby regionu oraz działanie na rzecz zachowania tożsamości lokalnej i promującej obszar LSR.

W związku z tym do udziału w projekcie GOK zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenia, działające na terenie powiatu bialskiego. Ich zadaniem będzie przygotowanie 16 stoisk promocyjnych kuchni szlacheckiej, które zaprezentowane zostaną podczas festiwalu. Odwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z kulinarną kulturą szlachecką, historią potraw oraz degustacją dań.

Odbędzie się on już 8 sierpnia w godz. 14:00-22:00 w parku przy zabytkowym dworku w Styrzyńcu, gdzie obecnie mieści się szkoła podstawowa. W programie festiwalu znalazły się m.in. konkurs na "najładniejsze stoisko szlacheckie"; konkurs indywidualny na "najsmaczniejszą potrawę szlachecką" i "najsmaczniejsze ciasto szlacheckie". Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody. Ponadto będzie plenerowy pokaz kulinarny "Gotujemy z gościem – gwiazda sztuki kulinarnej", pokaz tańca szlacheckiego oraz występ zespołu folkowego i innych grup śpiewaczych. Będzie też pokaz kulinarny w wykonaniu babć i wnuków pt. "Kuchnia łączy pokolenia". Nie możecie tego przegapić!

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe