Pies pogrzebany żywcem. Policja szuka sprawcy

  • 27.07.2021, 08:55
  • Joanna Danielewicz
Pies pogrzebany żywcem. Policja szuka sprawcy fot. Empatyczni/Facebook
Makabrycznego odkrycia dokonali dwaj chłopcy w lesie w okolicach miejscowości Główne. Spod warstwy ziemi wyciągnęli worek, w którym znajdował się żywy pies. Zwierzę trafiło pod opiekę radzyńskiego stowarzyszenia, które prowadzi zbiórkę na jego leczenie, a policja szuka oprawcy. W tym samym miejscu znaleziono zresztą drugiego czworonoga, już martwego.

17 lipca dwóch chłopców jechało rowerami przez las. Usłyszeli skowyt psa.

– Poszli za dochodzącymi odgłosami na teren wyrobiska. Znaleźli miejsce, gdzie była świeżo zruszona ziemia, spod której wystawał worek. Gdy wyciągnęli folię, z worka wydostał się pies – informuje Piotr Woszczak, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

– O znalezisku poinformowana została policja. Na miejsce przybył też weterynarz i przedstawiciele stowarzyszenia „Empatyczni” z Radzynia Podlaskiego. Pies, który żył, w momencie wydobycia go z worka przysypanego ziemią, miał obrażenia głowy, był bardzo słaby. Jednak temu zwierzęciu można było pomóc. Drugiego czworonoga, którego znaleziono w tym samym dole spotkał gorszy los, bo zwierzę już nie żyło. - Zwłoki były już w zaawansowanym stopniu rozkładu – przyznaje Piotr Woszczak. (...)

Wesprzeć leczenie Krecika można natomiast poprzez zbiórkę na www.ratujemyzwierzaki.pl/skatowanykrecik.

 

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 27 lipca

 

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe