Gmina Wisznice najlepsza w powiecie

  • 28.07.2021, 09:26
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Wisznice najlepsza w powiecie fot. Archiwum
Gmina Wisznice zajęła dobre, bo 169 miejsce wśród gmin wiejskich w "Rankingu finansowym samorządu terytorialnego w Polsce". Jest to jednocześnie jedenaste miejsce wśród gmin wiejskich w województwie lubelskim i pierwsze wśród gmin powiatu bialskiego. 

– Pomimo iż jesteśmy gminą biedną, to potrafimy zdobywać środki na inwestycję i inwestujemy więcej od innych, szczególnie za środki Unii Europejskiej – podkreśla wójt Piotr Dragan. 

Ranking finansowy samorządu terytorialnego powstaje na podstawie danych z Ministerstwa Finansów. Raz w roku publikowany jest przez Instytut Studiów Wschodnich. Dane mówią, czy gminy są bogate i jak wygląda budżet gmin. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 27 lipca

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe