Międzyrzec Podlaski: Spłonął dom. Potrzebne pieniądze na remont

  • 28.07.2021, 09:30
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Międzyrzec Podlaski: Spłonął dom. Potrzebne pieniądze na remont fot. KM PSP Biała Podlaska
W ubiegłym tygodniu na ulicy Zachodniej doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Na szczęście rodzinie, która tam zamieszkiwała, nic się nie stało. Jednak budynek potrzebuje remontu, część domu pozbawiona jest dachu, a do naprawy są wszystkie instalacje. Założona została zbiórka pieniędzy, która ma pomóc pogorzelcom w odbudowie zniszczonej w pożarze części budynku.

W poniedziałek, 19 lipca, pół godziny po północy, strażacy otrzymali zawiadomienie o pożarze domu jednorodzinnego przy ulicy Zachodniej w Międzyrzecu Podlaskim. Natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie okazało się, że pali się dach budynku mieszkalnego, a zagrożone są także znajdujące się nieopodal budynki gospodarcze. Na szczęście zamieszkująca tam rodzina zdążyła opuścić budynek, jednak pozostawiając za sobą cały dobytek.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej w skrzynce bezpiecznikowej, podaniu 2 prądów wody w natarciu: do wnętrza domu i na strych. Strażacy przeszukali też pomieszczenia w domu oraz wykonali wentylację nadciśnieniową za pomocą agregatu oddymiającego. Po kilku godzinach udało się ugasić pożar. Wszystko na koniec sprawdzono specjalistycznym sprzętem. Pomieszczenia kamerą termowizyjną, a powietrze w budynku detektorem wielogazowym. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Międzyrzecu Podlaskim oraz po jednym Ochotniczej Straży Pożarnej Zawadki, OSP Śródmieście oraz OSP Rzeczyca. Straż pożarna, jako przypuszczalną przyczynę pożaru podaje zaprószenie ognia.

W internecie pojawiła się zbiórka na rzecz poszkodowanej w pożarze rodziny. Udostępnił ją również międzyrzecki magistrat. W opisie można przeczytać: „W nocy z 18 na 19 lipca 2021 roku w domu jednorodzinnym przy ul. Zachodniej w Międzyrzecu Podlaskim wybuchł pożar. Jego mieszkańcy cudem uszli z życiem, wybiegli z domu w samych piżamach, pozostawiając dorobek swojego życia na pastwę ognia. Dzięki szybkiej reakcji międzyrzeckiej straży pożarnej  i całonocnej akcji gaśniczej, udało się uratować część domu”. Natomiast, jak opisuje założycielka zrzutki zniszczenia domu są ogromne. Połowa domu jest pozbawiona dachu, ściany zewnętrzne wymagają naprawy i ponownego docieplenia. Do generalnej naprawy są również wszystkie instalacje w budynku, zniszczeniu uległy wszystkie sprzęty kuchenne. W akcji gaśniczej zalana została druga część domu, która także wymaga odremontowania.

Koszty remontu są jednak ogromne, dlatego każdy kto może wesprzeć poszkodowaną rodzinę, choć drobną kwotą może to zrobić poprzez zrzutkę pod hasłem „Zbiórka na remont domu po pożarze” na stronie internetowej www.zbieram.pl. Do uzbierania jest 25 tysięcy złotych.

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe