Biała Podlaska: Podmiejska nie jest dla dzieci?

  • 28.07.2021, 09:38
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Podmiejska nie jest dla dzieci? fot. Funpark Podmiejska/Facebook
20 lipca miasto opublikowało listę projektów, które mogą rywalizować o sfinansowanie w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Pozytywnej oceny nie przeszły cztery projekty na 27 złożonych. Głośnym echem odbiło się odrzucenie wniosku osiedla Podmiejska, którego mieszkańcy chcieli stworzyć dzieciom przestrzeń do rekreacji. Negatywnie zaopiniowano też projekt twórców ubiegłorocznego przedsięwzięcia, które wygrało w kategorii „Duże projekty”.

Organizacja konkursu na inwestycje w ramach BO odbywa się w mieście już szósty raz. Miasto na realizację wybranych projektów przeznaczyło 2 mln 010 tys. zł, czyli o 210 tys. zł więcej niż rok temu. Wybierzemy jeden duży projekt i projekty małe. Projekty małe to te, których koszt mieści się między 50 tys. zł a 300 tys. zł, projekty duże mogą kosztować od 301 tys. zł do 600 tys. zł.

- Projekty małe mogą dotyczyć wszystkich zadań własnych gminy albo powiatu. Projekty duże mogą również dotyczyć wszystkich zadań własnych gminy albo powiatu, ale muszą być to zadania inwestycyjne takie jak m.in.: remonty, budowy bądź przebudowy infrastruktury – informowała przy okazji ogłaszania tegorocznego naboru Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej.

Miasto oceniło, dzieci bez funparku

W tym roku do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2022, złożono 27 projektów. Dotyczą stref rekreacji, chodników, ścieżek rowerowych, boisk, ale i budek lęgowych dla ptaków, programu sterylizacji bezdomnych zwierząt (psów i kotów) oraz czipowania czworonogów.

Wnioski są już po ocenie merytorycznej dokonanej przez magistrat. Jest ona furtką do dalszej procedury w ramach Budżetu Obywatelskiego. Cztery wnioski nie otrzymały pozytywnej opinii urzędników. Wśród nich znalazł się pomysł os. Podmiejska na funpark przy ul. Wereszki. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 27 lipca

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bm
bm 28.07.2021, 13:10
Podmiejska, ulica w najgorszym stanie ze wszystkich ulic w UE, nijak nie może przyciągnąć uwagi władz miasta, a jeśli już przyciągnie, to i tak ciągle wynikają jakieś komplikacje. Ciekawe dlaczego ?
Grzybiarz
Grzybiarz 28.07.2021, 17:33
Podmiejska ulica jest wspaniałej jakości w porównaniu z gruntowymi "alejami" osiedla Pieńki.

Pozostałe