Gmina Międzyrzec Podlaski: Połączyli ekologię z językiem angielskim

  • 29.07.2021, 08:55
  • (pc)
Gmina Międzyrzec Podlaski: Połączyli ekologię z językiem angielskim fot. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach
Szkoła w Kożuszkach zakończyła projekt "Eco-Kids". Dzięki niemu uczniowie uczestniczyli w ekologicznych akcjach i wielu praktycznych zajęciach. Uczyli się też języka angielskiego, a na zakończenie stworzyli ulotkę w tym języku o prośrodowiskowych postawach.

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach przez ostatni rok szkolny realizowała projekt językowo-ekologiczny o nazwie "Eco-Kids". A to za sprawą nauczycielki języka angielskiego Katarzyny Tymoszuk, autorki projektu, który otrzymał dofinansowanie 10 tys. złotych z Fundacji Wspomagania Wsi. Sam projekt "Eco-Kids" odbywał się w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności "ENGLISH TEACHING".

Dzięki realizacji tego zadania 15 uczniów w wieku 9-11 lat brało udział w interesujących zajęciach. Młodzi ludzie m.in. obserwowali swoją najbliższą okolicę i szukali rozwiązań, by naprawiać szkody wyrządzone przez człowieka środowisku naturalnemu. Podczas zajęć utworzono także mapę mentalną pod hasłem “How to be eco-friendly”. Jednym z zadań było zrobienie w swoich przydomowych ogródkach grządki według założeń permkultury. Zimą zaś uczniowie stworzyli karmniki z materiałów "z odzysku" np. wytłaczanek po jajkach. Sprawdzali też jakość powietrza w swojej okolicy za pomocą zakupionego w ramach projektu urządzenia LabDisc. W kwietniu dzieci wzięły udział w wielkiej akcji sprzątania gminy Międzyrzec Podlaski, wykonały też kartki z życzeniami z okazji Dnia Ziemi. Po zluzowaniu obostrzeń i powrocie uczniów do szkół udało się zorganizować rajd rowerowy do pobliskiego folwarku, gdzie uczestnicy podglądali przyrodę, karmili zwierzęta i spacerowali po lesie.

Wszystko po to, by najmłodsi z odpowiedzialnością spojrzeli na otaczającą ich naturę, docenili jej piękno i potrzebę troszczenia się o środowisko naturalne. Z pewnością cel ten został osiągnięty. Na zakończenie projektu powstała ulotka anglojęzyczna, zdobiona rysunkami dzieci i podpowiadająca, jak każdy z nas może codziennie nawet niewielkimi gestami troszczyć się o Ziemię i drugiego człowieka.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe