Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 kwietnia 2024 21:02
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) szansą dla młodych z niepełnosprawnościami

Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie podejmuje permanentne działania mające na celu promocję Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER), który tworzy szansę dla młodych na zdobycie nowych kwalifikacji, kompetencji oraz pracy poprzez kompleksowe wsparcie skierowane bezpośrednio do osób bezrobotnych, zarejestrowanych w Urzędach Pracy, w tym osób z niepełnosprawnościami, które muszą pokonać szereg dodatkowych barier, by z powodzeniem zaistnieć na rynku pracy.
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) szansą dla młodych z niepełnosprawnościami

W ramach PO WER wsparcie finansowe mogą otrzymać osoby w wieku 18-29 lat, pozostające bez pracy, w tym osoby z niepełnosprawnościami zarejestrowane w PUP/MUP jako bezrobotne, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu, tzw. osoby z kategorii NEET. To szczególne adresowanie projektu do osób niepełnosprawnych wynika z faktu świadomości problemów i trudnych doświadczeń, z jakimi borykają się one w zdobyciu kwalifikacji,  interesującej pracy czy doświadczenia zawodowego. Związane jest to dodatkowo z pokonaniem ograniczeń wynikających z niepełnosprawności. W ramach PO WER osoby bezrobotne mogą skorzystać z: pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego, szkoleń i staży, bonów szkoleniowych, stażowych i bonów na zasiedlenie, prac interwencyjnych, doposażenia/wyposażenia stanowiska pracy, pozyskać jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Tak dedykowane środki wsparcia mają na celu niwelowanie barier, jakie napotykają osoby młode z niepełnosprawnościami w dokształcaniu oraz zdobyciu i utrzymaniu pracy. Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie w ramach PO WER udało się wesprzeć w różnych formach  1683 osoby z niepełnosprawnościami (dane od 2015 r. do dnia 13 lipca br.).

Wydział Realizacji PO WER Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie zwrócił się bezpośrednio do beneficjentów PUP/MUP z prośbą o wypowiedź emailową na temat – czy udało się Pani/Panu skorzystać i z jakiej formy wsparcia w ramach PO WER oraz czy skorzystanie ze wsparcia wpłynęło korzystnie na możliwość pozyskania pracy, bądź dokształcenia zawodowego. Przytaczamy odpowiedzi młodych ludzi zachowując ich prawo do anonimowości.

Piotrek: Dzięki środkom z programu PO WER został sfinansowany staż zawodowy, który odbywałem w 2020 roku. Staż ten to było solidnie przepracowane 6 miesięcy, poświęconych zdobywaniu nowych doświadczeń i umiejętności, a także kształtowaniu bezcennego obycia i pewności siebie w miejscu pracy. Oceniam ten czas bardzo pozytywnie, jednak mimo to po zakończeniu stażu pozostałem osobą bezrobotną.

Anna: Firma, w której zostałam zatrudniona skorzystała ze wsparcia przy stworzeniu miejsca pracy. Dzięki temu od roku jestem zatrudniona w zawodzie, co daje mi możliwość rozwoju osobistego i wykonywania pracy, którą zawsze chciałam wykonywać.

Maciek: Udało mi się wykorzystać bon na zasiedlenie. Wpłynęło to korzystnie na możliwość pozyskania pierwszej pracy w nowym mieście i do dalszego rozwoju.

Michał: Otóż w kwestii skorzystania z pomocy aktywizacyjnej osób młodych nie otrzymałem od Urzędu Pracy pomocy w zakresie mojej aktywizacji i podniesienia kwalifikacji, skorzystałem tylko z przydzielonego mi stażu z owego programu wsparcia, w firmie, którą sam sobie znalazłem na rynku.

Ewelina: Powiatowy Urząd Pracy skierował mnie na prace interwencyjne, w związku z tym jestem teraz zatrudniona. Nie było problemu z pozyskaniem pracy, jest to dla mnie nowe doświadczenie ale odpowiada mi.

Przywołaliśmy wypowiedzi osób z niepełnosprawnościami, które skorzystały z proponowanych form dotacji.

Jeżeli masz mniej niż 30 lat - sprawdź, może to także szansa dla Ciebie! Jest to oferta, której realizacja trwa do 31 grudnia 2022 r. Informacje o możliwości ubiegania się o wsparcie dostępne są na stronie internetowej WUP w Lublinie: https://power-wuplublin.praca.gov.pl/ lub na stronach internetowych właściwych ze względu na miejsce zamieszkania/siedziby pracodawcy powiatowych urzędów pracy.

Wydział Realizacji PO WER
Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie
ul. Lubartowska 74 A, piętro 1, pok. 100
20-094 Lublin
tel. 81 463 53 49, kom. 605 903 476
e-mail: [email protected]
power-wuplublin.praca.gov.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RitaTreść komentarza: Wlaściciele powinni wysoko karę płacić i odszkodowanie. Bo nie tylko w kłodzie psy latają i sa zagrozeniem na ulicach. Jeden właściciel by zapłacił spora grzywnę i dszkodowanie może wtedy następne właściciele by psy na posesji zamkniętej trzymali.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 19:08Źródło komentarza: Obroniła dziecko własnym ciałemAutor komentarza: lgbtTreść komentarza: Odpadł przez uchwałę czy inni byli lepsi. Jasnowidz jesteś czy co.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 17:09Źródło komentarza: Uchwała anty-LGBT odcięła miasto od pieniędzyAutor komentarza: Mieszkaniec miasta.Treść komentarza: PO wyborach, to mieszkańcy mogą się teraz cmoknąć w czoło. Woda ciepła, zimna i ogrzewanie już na pewno nie stanieją. Bardzo dziękujemy fajnopolakom z Białej za świetny wybór :) :) Teraz dzięki wam spadająca liczba młodych mieszkańców tego miasta będzie malała jeszcze bardziej :)Data dodania komentarza: 16.04.2024, 13:24Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Tanieje ciepło, co z czynszamiAutor komentarza: czy→łłOTreść komentarza: Co to za bzdety: odstrzelić PSA (albo Kobiety, wybór należy do Władzy). Wszędzie są wilki. Wolisz, by to wilki zaatakowały? To jest wioska, na razie nie karają za psa, co patroluje i nastawia SwojeŻycie, byś Ty ochronił swoje, przed wilkami. A później nie będzie już potrzeby, bo psów, nie będzie. Będą pupilki na rączkach. Kierunek "bialczyzacji", okolicznych wiosek jest słuszny. Przecież Młodzież, już uciekła z tych wiosek. Ale nie do Białej, częściej do Londynu. Nie chcą mieszkać na wsi i zmagać się z psami, które pełnią tam (jeszcze) soją rolę, to niech mieszkają na Brzegowej w Białej. W czym jest problem? To One, nie widziały, jak odegnać psa, chlubą? Ten pies, na 99%, bronił terytorium swojego właściciela i robił to dobrze. Ale to Ludzie, mają rozum. Pies ma tylko B E H A W I O R. Z wilkiem spotkać się jest przyjemniej: przychodzi Gajowy, rozcina brzuszek i wyskakuje z Brzuszka Wilka, Czerwony Kapturek żywa! Knuj przeciw psom, knuj, doczekaszData dodania komentarza: 16.04.2024, 09:28Źródło komentarza: Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemyAutor komentarza: czy TTreść komentarza: W SR w BP, Dozorcy podszywają się pod Policję - rewidują, kogo im się podoba. Wielkie mi mecyjeData dodania komentarza: 16.04.2024, 09:20Źródło komentarza: Nie dał się oszukać. Mógł stracić niemal 20 tys. zł
Reklama
Reklama