Biała Podlaska: Polski kierowca w białoruskim areszcie

  • 04.08.2021, 08:30
  • Anna Chodyka
Biała Podlaska: Polski kierowca w białoruskim areszcie fot. zrzutka.pl
Polski kierowca, Jarosław Karpowicz, mieszkaniec Białej Podlaskiej uczestniczył w wypadku samochodowym z udziałem wojskowego pojazdu typu Ural, prowadzonego przez białoruskiego żołnierza. Mundurowy, po wypadku został zebrany do szpitala, gdzie zmarł. Polak został natomiast umieszczony w brzeskim areszcie, gdzie oczekuje na proces. Rodzina ma z nim kontakt jedynie przez konsula. Ze względu na trudną sytuację, w jakiej znalazł się bialczanin, jego bliscy zorganizowali zbiórkę funduszy, które mają pomóc mężczyźnie wrócić do domu.

Mateusz Karpowicz, syn kierowcy mówi, że jego ojciec od 14 lat pracuje jako zawodowy kierowca, który od początku swej pracy jeździ na trasie Polska – Rosja.  

– Rankiem, 21 lipca tego roku, po raz kolejny wyruszył w trasę, jednak dotąd z niej nie wrócił. Kilka godzin od wyjazdu, po przekroczeniu granicy z Białorusią brał udział w wypadku. Nieumyślnie uderzył w wojskowy pojazd – Ural, który prowadził białoruski żołnierz. Osoba trzecia, która również w tym uczestniczyła, zbiegła z miejsca zdarzenia. Mój ojciec od razu się zatrzymał i udzielił poszkodowanemu pomocy. Kierowca Urala mówił mu, że czuje się dobrze. Po przyjeździe karetki, został zabrany na obserwację. Jak się później okazało, zmarł w szpitalu – przekazuje Mateusz syn Jarosława Karpowicza.

Dodaje, że ojciec, a tym samym jego rodzina oraz rodzina poszkodowanego ponoszą obecnie skutki tej sytuacji. - Zbiórka ma na celu okazanie ojcu wsparcia, jego rodzinie oraz rodzinie osoby poszkodowanej. Liczy się zatem wpłata każdej złotówki, aby pokazać, jak dużo osób jest z nim. Nie jesteśmy w stanie ocenić z jak kolosalnymi kosztami będzie nam się trzeba zmierzyć - informuje. Wyjaśnia, że obecnie Jarosław znajduje się w białoruskim areszcie śledczym w Brześciu i oczekuje na proces. - Ojciec do tej pory miał możliwość do przekazania nam przez konsula jednej wiadomości. Brak możliwości bezpośredniej rozmowy i zobaczenia go, wprawia nas w ogromną niepewność i smutek – podkreśla syn kierowcy.

Chcemy nagłośnić sprawę

Z kolei żona kierowcy Sylwia Karpowicz, potwierdza, że nie ma bezpośredniego kontaktu z mężem. – Otrzymuję jedynie informacje przez konsulat. Wiem, że ma być przygotowywane pismo, by pozwolono mi na widzenie z mężem, jednak tą sprawą zajmuje się konsulat. Wtedy będę mogła coś przekazać małżonkowi. Przekazano mi też, że konsulat dowoził mężowi paczki żywnościowe. Mówiono mi, że stan psychiczny męża jest dobry, ale jak nie ma on kontaktu z rodziną, bo zabrano mu telefon, to nie sądzę by czuł się dobrze – mówi żona Jarosława. (...)

Bialskiego kierowcę Jarosława Karpowicza, można wesprzeć wpłacając pieniądze poprzez stronę internetową: zrzutka.pl

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 3 sierpnia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anty
Anty 08.08.2021, 18:54
Gdzie jest Premier? Potrafia tylko pomagać innym narodowościom a swoim obiecywac tylko...dalej niech sie wtracaja w sprawy Białorusi to naszym tam bedzie tylko lepiej....

Pozostałe