Biała Podlaska: Usunięto 164 drzewa. Gdzie są nasadzenia?

  • 05.08.2021, 09:39
  • Joanna Danielewicz
Biała Podlaska: Usunięto 164 drzewa. Gdzie są nasadzenia? fot. UM Biała Podlaska
W ubiegłym tygodniu władze miasta oficjalnie oddały do użytku ostatni, zmodernizowany odcinek ul. Warszawskiej. Wjazd do miasta wita nową nawierzchnią, chodnikami i ścieżką rowerową. Tego, czego brakuje, to drzewa. - W upalne dni, jakie mamy teraz, nie da się tam ani spacerować, ani jeździć rowerem. Gdzie są nasadzenia? - denerwują się bialczanie. A miasto informuje, że część nasadzeń zrobiło, ale w innych miejscach miasta.

Trzeci odcinek ul. Warszawskiej, do drogi krajowej, został właśnie oficjalnie oddany do użytku. To prawie 1,5 km drogi z chodnikiem o szerokości 2 m i ciągiem pieszo-rowerowym o szer. 3,5 m. Powstały nowe zatoki autobusowe, przebudowano dwa skrzyżowania, powstała kanalizacja deszczowa. (...)

Mieszkańcy Białej Podlaskiej budowę ul. Warszawskiej recenzują od początku. Ostatnio, widząc finał inwestycji pytają o zadrzewienie wzdłuż arterii. - To jest dramat. Wycięli tyle drzew pod tę inwestycję, a nowych nasadzeń nie widać. Droga już wybudowana, prace jak widać zakończone, a na tych chodnikach i ścieżce rowerowej patelnia. W upalne dni, jak w ostatnich tygodniach, nie da się tam ani spacerować, ani jechać rowerem – skarży się bialczanin. Dodaje, że wzdłuż ulicy są przystanki autobusowe i dla ludzi żadną przyjemnością jest do nich spacer w pełnym słońcu. - Kawał prostej ulicy, teren mógłby służyć rekreacji, ale nie da się z tej trasy korzystać. Kto to wymyślił i co miał w głowie? - pyta nasz Czytelnik. (...)

O nasadzenia wzdłuż ulicy pytamy więc urzędników. Okazuje się, że podczas przebudowy ul. Warszawskiej na całej trasie objętej modernizacją, wycięto 164 drzewa. - Podczas III etapu inwestycji usunięto 92 drzewa, w II etapie usunięto 20 drzew, a w pierwszym 52 drzewa – informuje naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Jacek Tur.

Okazuje się, że część nasadzeń zastępczych związanych z wycinką w III i I etapie przebudowy ul. Warszawskiej miasto już poczyniło. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 3 sierpnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sebastian
Sebastian 09.08.2021, 08:11
Każdy, kto kiedykolwiek sadził drzewa wie, że nasadzeń najlepiej dokonywać jesienią lub wiosną. A nie w środku lata. Żeby zadowolić znawców wszelakich.
Ewa
Ewa 05.08.2021, 21:57
Barbarzyncy!!
Aaaa
Aaaa 07.08.2021, 13:54
Sadzic x2
Wewiorka
Wewiorka 05.08.2021, 16:29
Powycinane u siebie na posesji krzaczory
Czytelnik
Czytelnik 05.08.2021, 14:02
A po co drzewa żeby opadały na samochody? Tym bardziej korzenie rozsadzają asfalt i chodniki. I jaki to spacer w smrodzie z rur wydechowych. Spacerujcie sobie w parkach
Obserwator
Obserwator 05.08.2021, 13:56
Gdzie się podziali bialscy obrońcy drzew, rosnących na skwerze w Janowie Podlaskim? Tutaj pod topór poszło ich prawie dwa razy więcej, z czego w większości były to drzewa zdrowe... Skoro jezdnia i tak jest wąziutka, po co w takim razie wycinano aż tyle drzew? Ścieżka rowerowa też na spokojnie by się zmieściła, ale to więcej pracy dla wykonawców, a przy i tak sporym opóźnieniu, pewnie trzeci etap nie byłby do końca tego roku ukończony.
M1
M1 05.08.2021, 10:02
A gdzie są ci co tak krzyczeli przed wycinką ? Czemu tak nie naciskają władze aby powstały nowe nasadzenia ?

Pozostałe