Bieg Sapiehów już w sobotę 7 sierpnia

  • 05.08.2021, 18:38
  • (AK)
Bieg Sapiehów już w sobotę 7 sierpnia
Już w sobotę 7 sierpnia o godzinie 13 czeka nas XXI Bieg Sapiehów w Kodniu na dystansie 15 kilometrów. Start na Rynku przed bazyliką Św. Anny.

W imprezie pod patronatem "Słowa Podlasia" startują dorośli, a dla najmłodszych zaplanowane są „Małe Biegi Sapiehów” na 800 i 1200 metrów i Bieg Przedszkolaka na około 200 metrów. Nie zabraknie też rywalizacji w nordic walking na 5 km, pod nazwą Marsz nad Bugiem.  Regulamin na www.time2go.pl.

Bieg Sapiehów wpisany jest do ogólnopolskiego kalendarza imprez biegowych, piętnastokilometrowa trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. „Piekielna kodeńska piętnastka” organizowana jest od 2000 roku i stała się imprezą rangi międzynarodowej, na stałe wpisując się w historię Kodnia i przyczyniając się do popularyzacji miejscowości i okolic w kraju i za granicą. - Zgodnie z naszą dewizą „tradycja i obowiązek” organizujemy XXI Bieg Sapiehów i II Marsz nad Bugiem. Serdecznie zapraszamy wszystkich amatorów biegania do zmierzenia się z  dystansem, zwolenników marszu z kijkami, do „spaceru” po urokliwych  nadbużańskich trasach. Zapraszamy do Kodnia, tradycyjnie w pierwszą sobotę sierpnia, zawodników i kibiców, turystów i pielgrzymów, bo przecież Kodeń to piękno natury  i bogactwo dziejów – zaznaczają dyrektor zawodów Dominik Nazaruk oraz Jacek Malarski, prezes Towarzystwa Przyjaciół Kodnia.

Bieg Główny organizowany jest na dystansie 15 km: Kodeń – Kopytów – Kodeń. Po starcie biegu głównego czekają nas Małe Biegi Sapiehów ulicami Kodnia, zapisy do tych biegów odbywają się na starcie u organizatorów. Nordic walking zaplanowany został wokół kodeńskiej Kalwarii i nad Bugiem. Na najlepszych w imprezie czekają puchary, na wszystkich, którzy ukończą zawody, pamiątkowe medale. Więcej informacji na www.biegsapiehow.pl.

Czas na zapisy online już upłynął, ale osoby, które są jeszcze chętne do udziału w biegu, a nie zdążyły się zapisać, mogą to uczynić w dniu biegu w biurze zawodów. 

(AK)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe