Niebezpieczne konary w Parku Radziwiłłowskim czekają na wycięcie

  • 06.08.2021, 09:07
  • Anna Chodyka
Niebezpieczne konary w Parku Radziwiłłowskim czekają na wycięcie fot. Anna Chodyka
Czytelnik Słowa Podlasia był świadkiem kiedy duży konar drzewa spadł tuż obok przechodzących koło fortyfikacji dzieci w wieku ok. dwunastu lat. – Byłem przerażony. Na szczęście nic im się nie stało, ale uważam, że to bardzo niebezpieczne. Zastanawiam się czy konary są ścinane na bieżąco po każdej burzy – mówi bialczanin.

Jacek Tur, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Biała Podlaska przekazuje, że w czerwcu i lipcu wykonane zostały zabiegi konserwacyjne trzech drzew - pomników przyrody: dwóch kasztanowców zwyczajnych i dębu szypułkowego (zdjęty został susz, na jednym kasztanowcu rosnącym obok biblioteki wykonano nowe wiązanie elastyczne w koronie).

- Dodatkowo poprawiona została statyka kasztanowca zwyczajnego rosnącego na dziedzińcu przy muzeum (był częściowo zniszczony przez wiatr). Wnioskiem z 16 lipca tego roku zwróciliśmy się do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie Delegatura w Białej Podlaskiej o wydanie zezwolenia na usunięcie dwóch jesionów wyniosłych znajdujących się: w ogrodzie włoskim (w pobliżu wieżyczki) oraz w skarpie północnej ogrodu w 80 proc. suchych. Nie posiadamy jeszcze zezwolenia – przekazuje naczelnik wydziału. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 3 sierpnia

Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe