Pride of Poland w Janowie już w niedzielę 

  • 12.08.2021, 13:30
  • Paulina Chodyka-Łukaszuk
Pride of Poland w Janowie już w niedzielę  fot. Adam Trochimiuk/Archiwum
Tradycyjna aukcja Pride of Poland odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 15 sierpnia. Z janowskiej stadniny wystawionych będzie 6 koni, a na aukcyjnej liście łącznie znalazło się 16 pozycji. Z kolei Narodowy Pokaz Koni Arabskich rozpocznie się 13 sierpnia.

W Stadninie Koni w Janowie Podlaskim trwają ostatnie przygotowania do tegorocznych Dni Konia Arabskiego. Rozpoczną się one 13 sierpnia, kiedy to ruszy Narodowy Pokaz Koni Arabskich. Powitanie gości zaplanowano na godz. 15:00, przez kolejne trzy dni, prezentowane będą klacze i ogiery w różnych kategoriach wiekowych.

Czempionat zakończy się w niedzielę, 15 sierpnia, kiedy to zaplanowano wystąpienia zaproszonych gości oraz uroczyste wręczenie nagród. W tym roku publiczność i hodowcy, którzy wcześniej zgłosili chęć uczestnictwa, będą mogli go obejrzeć bezpłatnie.

Kilka godzin później, bo o godz. 16:00 rozpocznie się tradycyjna aukcja Pride of Poland. Do wylicytowania będzie 16 koni, w tym: 6 z SK Janów Podlaski, 7 z SK Michałów, 1 z SK Białka oraz 2 konie prywatnych właścicieli. Z janowskich koni według przewidywań najwyższą cenę może osiągnąć dwuletnia klacz Brodnica, córka utytułowanego ogiera Pogrom oraz klaczy Bambina. Brodnica startowała w wielu pokazach w Polsce, jak i zagranicą zdobyła m.in. tytuł II wiceczempionki Europy klaczy rocznych. Wśród wystawionych przez janowską stadninę jest również ogier Pomian, czempion Polski ogierów starszych. Aukcja zostanie zorganizowana, podobnie jak rok temu, w rozstawionym na terenie stadniny namiocie i odbędzie się z udziałem publiczności.  Kupcy natomiast będą mogli licytować konie zarówno na miejscu, jak i online oraz telefonicznie. Internetowa transmisja z aukcji będzie dostępna na stronie www.arabianessence.tv. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 10 sierpnia

Paulina Chodyka-Łukaszuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe