Pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej Kodeńskiej i Leśniańskiej

  • 17.08.2021, 08:51
  • Justyna Lesiuk-Klujewska, Anna Chodyka
Pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej Kodeńskiej i Leśniańskiej Sanktuarium Maryjne w Kodniu/Facebook
Tysiące pielgrzymów przybyło na odpust z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny  do Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej i do Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej. Pątnicy przyszli pieszo, przyjechali konno, rowerami, autokarami i indywidualnie. Obydwa miejsca odwiedził w czasie uroczystości ordynariusz diecezji siedleckiej biskup Kazimierz Gurda.

Kodeń przeżył  prawdziwe oblężenie.

- Samych pielgrzymek pieszych przyszło do maryjnego sanktuarium ponad trzydzieści. Najwięcej pielgrzymów uczestniczyło w pieszych pielgrzymkach z Terespola, Tucznej, Wisznic, Piszczaca, Kolana, Dołhobród, Wólki Dobryńskiej, Małaszewicz i Łomaz. Z kolei z Kobylan odbyła się pielgrzymka rowerowa. W grupach pielgrzymkowych było od 15 osób do 200, w zależności od wielkości danej miejscowości. Przybyło tak dużo pielgrzymek, jak przed pandemią. W ciągu dwóch dni odpustowych odwiedziło sanktuarium ok. 35 tys. pielgrzymów. Komunii świętych w tym czasie było rozdanych ok. 13 tys. – informuje o. Michał Hadrich proboszcz kodeńskiego sanktuarium.

Przekazuje, że na odpust 14 sierpnia przyjechał też ordynariusz diecezji siedleckiej biskup Kazimierz Gurda, który odprawił mszę o godz. 18 na rozpoczęcie uroczystości. Podczas wieczornej eucharystii bp Kazimierz Gurda przekazał krzyż misyjny bratu Rafałowi Dąbkowskiemu OMI, który wraz z grupą pierwszych misjonarzy oblatów będzie tworzył nową misję w Ghanie. 15 sierpnia sumie odpustowej przewodniczył biskup pomocniczy diecezji siedleckiej Grzegorz Suchodolski.  (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 17 sierpnia

Justyna Lesiuk-Klujewska, Anna Chodyka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe