Gmina Kąkolewnica: Będzie nowy oddział w przedszkolu

  • 23.08.2021, 08:55
  • Joanna Danielewicz
Gmina Kąkolewnica: Będzie nowy oddział w przedszkolu fot. pixabay.com/poglądowe
Gmina otrzymała dofinansowanie ze środków unijnych na realizację projektu w ramach programu „ Nowe perspektywy dla klasycznej edukacji na lata 2021-2022”. Dzięki temu ofertę edukacyjną poszerzy gminne przedszkole. Niektórzy radni mają jednak wątpliwości.

- Cały projekt to prawie 500 tys. zł, a wkład własny gminy wyniesie 78 tys. zł – informowała radnych podczas sesji rady gminy skarbnik Agnieszka Fijałek-Ładna. – Zrealizowane zostaną duże zakupy dla przedszkola związane z doposażeniem, ale też wyremontowana zostanie kuchnia i zmodernizowany plac zabaw.

Okazuje się, że warunkiem realizacji projektu jest utworzenie w przedszkolu jeszcze jednego oddziału. I tu wątpliwości zgłosił radny Piotr Jezierski. – Jestem ciekaw, czy zasadnym jest tworzenie nowego oddziału w przedszkolu. Rok temu likwidowaliśmy szkoły, argumentem było między innymi to, że spada liczba dzieci w gminie. Nie chciałbym mieć dziś przekonania, że otwieramy nowy oddział w przedszkolu tylko po to by stworzyć dwa nowe etaty – mówił radny i zastanawiał się czy zasadnym jest dokładanie przez gminę 78 tys. zł, które mają być wkładem do dodatkowego zatrudnienia w przedszkolu. (...)

Cały artykuł przeczytacie w radzyńskim wydaniu Słowa Podlasia z 17 sierpnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe