Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 10:46
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Gmina Wisznice: Poprawiamy jakość życia mieszkańców naszej gminy i jej wizerunek w regionie

Sukcesywny rozwój i wychodzenie naprzeciw wyzwaniom, a także konsekwentna realizacja wytyczonych celów to podstawowe narzędzia skutecznego zarządzania Gminą Wisznice. To przekłada się na poprawę warunków życia mieszkańców oraz pozytywny wizerunek gminy w regionie i kraju.
Gmina Wisznice: Poprawiamy jakość życia mieszkańców naszej gminy i jej wizerunek w regionie

Autor: fot. UG Wisznice

Nowa infrastruktura drogowa oraz rewitalizacja terenów wiejskich to jedne z wielu i nie ostatnie działania samorządu mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Lata 2019-2021 to ofensywa inwestycyjna gminy, wyrażająca się w realizacji kilkunastu projektów inwestycyjnych i społecznych.

– To lata szczególnie trudne, ponieważ oprócz wytężonej pracy musieliśmy się zmagać z pandemią koronawirusa. Wprowadziliśmy konieczne zmiany w funkcjonowaniu jednostek, pamiętając jednak, by zawsze być jak najbliżej mieszkańców – zaznacza wójt Piotr Dragan.

Partnerskie działania, czyli Dolina Zielawy

Zaletą samorządu jest pozyskiwanie funduszy z Unii Europejskiej, o czym świadczyć mogą liczne nagrody i wyróżnienia oraz wzrastająca poprawa warunków infrastruktury gminnej. W 2018 r. Wisznice nagrodzono I miejscem w kategorii gminy wiejskie według Rankingu Samorządów “Rzeczypospolitej”, a w 2019 r. uplasowała się na III miejscu w Polsce ww. kategorii. W 2021 r. zajęła 2 miejsce w rankingu Perły Samorządu Dziennika Gazety Prawnej wśród gmin wiejskich powyżej 5 tys. mieszkańców. Niewątpliwie motorem sukcesu stała się Dolina Zielawy, którą gminy utworzyły w 2007 r., pozyskując w partnerstwie mnóstwo funduszy. Ważnym wyróżnieniem było przyznanie w 2013 r. Dolinie Zielawy Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP w kategorii Partnerstwo Samorządów. To nagroda za idee oraz chęć wspólnego działania wszystkich pięciu gmin. Kolejnym sukcesem Doliny Zielawy jest zbudowanie farmy fotowoltaicznej – to wspólne przedsięwzięcie partnerstwa Doliny Zielawy.

Inwestycje oświatowe, kulturalne, sportowe

W ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007-2013 gmina realizowała projekt pt. „Rozwój infrastruktury usług społecznych w Gminie Wisznice”, który zmienił otoczenia budynku Środowiskowego Domu Samopomocy na Wygodzie, Gminnego Ośrodka Kultury i Oświaty w Wisznicach i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wisznicach. W ramach PROW na lata 2014-2020, parafia rzymskokatolicka p. w. Przemienienia Pańskiego w Wisznicach, przy wsparciu merytorycznym gminy w latach 2018-2019, realizowała projekt pt. „Dostosowanie budynku byłej cerkwi unickiej w miejscowości Wisznice na potrzeby ruchu turystycznego”. Byłą świątynie udało się wyremontować oraz przebudować na Centrum Kultury Chrześcijańskiej, które służy ochronie dziedzictwa narodowego regionu, poprzez organizację różnorodnych imprez kulturalnych i promowanie kultury chrześcijańskiej.

– Ważnym działaniem, jakie podjęliśmy w 2019 r., było powstanie nowego komisariatu policji. W ramach projektu finansowanego z Rządowego Programu Pomocy Policji, udało się postawić nowy, funkcjonalny budynek. Służy w nim 28 policjantów. Gmina, oprócz przekazanej działki, pomogła również wymiernie, przekazują pieniądze podczas budowy – opowiada Piotr Dragan.

Samorząd realizował też projekt pt.: „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w centrum miejscowości Wisznice”. Została wykonana m.in. fontanna w systemie dry plaza, zamontowano ławki, stoły, kosze oraz ławki multimedialne. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 24 sierpnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
News will be here
KOMENTARZE
Autor komentarza: NamorTreść komentarza: Z kostkami jest taki problem, że faktycznie nie wiadomo co brać, osobiście mam kostkę z Bruk bet i sprawdza się świetnie - przetrwała całą zimę bez zmianData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:59Źródło komentarza: Rzucał kostką brukową w okna byłej partnerkiAutor komentarza: czyt→ łłOTreść komentarza: Droga Rito: Kim były te Panie i dlaczego nie wiwdziały JAK się zachować. Kłoda Mł. to wieś. 2. Dlaczego pies, jest przetrzymywany w Kojcu. Może niech KTOŚ z Was, wlezie do kojca i pomieszka dwa lata. Wstaczy tydzień. Jest nagonka na wiejski styl życia. Mieszczanie, sobie chcą po wisi łazić, jak po ZofiiLasku. Nie znając i nie będąc znanym. Polecam bajkę o CzrwonymKapturku. Kończy się tak: Gajowy rozcina brzuszek Wilka i wyskakuje żywy Kapturek i Babcia. Pozdrawiam. Nie wiem, tylko, co robi SP. Chyba. A nie, oszukałem Was. I Dzieicko i Babcia, są już w kawałeczkach. Wilków nie ma : D : Ha ha PIW- już Was ostrzegałem, ASF Was niczego nie nauczył.Data dodania komentarza: 17.04.2024, 08:16Źródło komentarza: Obroniła dziecko własnym ciałemAutor komentarza: RitaTreść komentarza: Wlaściciele powinni wysoko karę płacić i odszkodowanie. Bo nie tylko w kłodzie psy latają i sa zagrozeniem na ulicach. Jeden właściciel by zapłacił spora grzywnę i dszkodowanie może wtedy następne właściciele by psy na posesji zamkniętej trzymali.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 19:08Źródło komentarza: Obroniła dziecko własnym ciałemAutor komentarza: lgbtTreść komentarza: Odpadł przez uchwałę czy inni byli lepsi. Jasnowidz jesteś czy co.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 17:09Źródło komentarza: Uchwała anty-LGBT odcięła miasto od pieniędzyAutor komentarza: Mieszkaniec miasta.Treść komentarza: PO wyborach, to mieszkańcy mogą się teraz cmoknąć w czoło. Woda ciepła, zimna i ogrzewanie już na pewno nie stanieją. Bardzo dziękujemy fajnopolakom z Białej za świetny wybór :) :) Teraz dzięki wam spadająca liczba młodych mieszkańców tego miasta będzie malała jeszcze bardziej :)Data dodania komentarza: 16.04.2024, 13:24Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Tanieje ciepło, co z czynszami
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama