Gmina Wisznice: Nadzieja dla norek

  • 25.08.2021, 09:19
  • (jlk)
Gmina Wisznice: Nadzieja dla norek fot. pixabay.com/poglądowe
Los 37 tysięcy norek amerykańskich hodowanych w Wisznicach nadal stoi pod znakiem zapytania. 10 sierpnia weszły w życie złagodzone przepisy w ramach nowego rozporządzenia ministra rolnictwa w sprawie zwalczania zakażenia SARS-CoV-2 u norek. Być może uda się uratować dorobek wyceniany na 17 mln zł Damiana Kamińskiego z Wisznic.

Nadzieję daje zapis w rozporządzeniu, który mówi że po 3 miesiącach od wykrycia wirusa należy jeszcze raz zbadać norki. Wymazy pobrał Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach i stwierdził, że zwierzęta przechorowały bezobjawowo i są zdrowe. I choć służby weterynaryjne nie wydały jeszcze decyzji, to hodowca liczy, że sprawa zakończy się pomyślnie.

Przypomnijmy, że wirusa u norek hodowcy z Wisznic wykryto w czerwcu. Jego obecność stwierdzono u 3 norek. Służby weterynaryjne nakazały wybicie 37 tys. zwierząt.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe