Łosice: Znów mniej uczniów w szkołach średnich 

  • 01.09.2021, 10:10
  • Joanna Gąska
Łosice: Znów mniej uczniów w szkołach średnich  fot. Joanna Gąska
Tegoroczne nabory do szkół ponadpodstawowych nie napawają optymizmem. Naukę w klasach pierwszych rozpocznie bowiem 20 uczniów mniej niż w roku ubiegłym. W szkołach podstawowych odnotowano niewielką tendencję wzrostową w naborze uczniów do klas pierwszych. 

Na terenie miasta i gminy funkcjonują trzy szkoły podstawowe – SP nr 1, SP nr 2 i SP Niemojki. - Do klas pierwszych przyjęto w 142 nowych uczniów, natomiast naukę zakończyło 110 uczniów - informuje Urszula Konewko, kierowniczka zespołu ds. oświaty, wychowania i kultury w Łosicach. W SP nr 1 do klasy I pójdzie 64 uczniów, w SP nr 2 - 65, natomiast w SP w Niemojkach - 13.  

Zauważalna jest niewielka tendencja wzrostowa naborów do tych placówek, co przekłada się na ogólną liczbę uczniów w danych szkołach. Szacuje się w szkołach podstawowych uczyć się będzie w sumie 931 uczniów. W SP nr 1 będzie to 462 uczniów, w SP nr 2 - 391 uczniów, a w SP Niemojki - 78 uczniów. (...)

Cały artykuł przeczytacie w łosickim wydaniu Słowa Podlasia z 31 sierpnia

Joanna Gąska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe