Gmina Radzyń Podlaski: Premier otworzył rok szkolny w nowej szkole

  • 07.09.2021, 09:56
  • Joanna Danielewicz
Gmina Radzyń Podlaski: Premier otworzył rok szkolny w nowej szkole fot. Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie
W tym roku w Branicy Radzyńskiej uczniowie rozpoczęli naukę w murach nowej szkoły. Inaugurację edukacji w tym obiekcie uświetnił swoją obecnością premier Mateusz Morawiecki. Towarzyszył mu minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek.

Od września 2018 roku dzieci w Branicy Radzyńskiej uczyły się w przysposobionym na cele oświatowe budynku świetlicy wiejskiej. Stało się tak dlatego, że nadzór budowlany uniemożliwił użytkowanie pałacyku w Branicy, do czasu przeprowadzenia w nim remontów.

W pałacyku przez lata mieściła się szkoła podstawowa. Władze gminy remontu nie przeprowadziły, a szkołę tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego 2018/19 przeniosły do przysposobionej naprędce świetlicy. Na nowy budynek mieszkańcy czekali z niecierpliwością, bo przysposobione do nauki przestrzenie w świetlicy wiejskiej, nie były zdaniem mieszkańców odpowiednie na prowadzenie zajęć szkolnych. Zwracano uwagę na strome schody, wąskie korytarze i brak sali gimnastycznej.

W 2019 roku gmina dostała zapewnienie od posła Marcina Duszka (PiS), że na szkołę w Branicy Radzyńskiej znajdą się pieniądze w budżecie centralnym – 2,2 mln zł. Ostatecznie dofinansowanie wyniosło niecałe 2 mln zł, a całkowity koszt wybudowanej szkoły to 3,7 mln zł. Początkowo władze gminy mówiły, że już rok szkolny 2020/21 rozpocznie się w nowych murach. Tak się jednak nie stało. Inauguracja nauki w nowym budynku odbyła się w ubiegłym tygodniu. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 7 sierpnia

Joanna Danielewicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe