Gmina Drelów: Rolnicy podziękowali za plony

  • 09.09.2021, 09:17
  • Anna Ostapiuk
Gmina Drelów: Rolnicy podziękowali za plony fot. Anna Ostapiuk
Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała rolnikom z gminy Drelów, którzy w Zahajkach dziękowali za tegoroczne plony. W trakcie uroczystości wyłoniono najpiękniejsze wieńce, wysłuchano kilku występów artystycznych, a zabawę zakończył koncert pod chmurką. Wiadomo już też, która z miejscowości za rok zaprosi dożynkowych gości we własne progi.

W tym roku dożynki gminy Drelów odbyły się w wyjątkowym plenerze, ponieważ na uroczyste świętowanie do swojego Dworku Zahajki zaprosili gości miejscowi przedsiębiorcy Wioleta i Michał Jeleszuk.

To właśnie tam odbyła się część oficjalna, którą poprzedziła msza święta odprawiona w miejscowej kaplicy przez ks. kanonika Józefa Brzozowskiego, proboszcza parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Po nabożeństwie barwny korowód przemaszerował na plac dożynkowy, gdzie nastąpiło powitanie gości oraz symboliczne przekazanie i podzielenie chleba. Na ręce wójta chleb złożyli starostowie Dorota Korniluk i Dariusz Wiszniewski.

Nie zabrakło oczywiście okolicznościowych przemówień, podczas których włodarz gminy jak i zaproszeni zaprzyjaźnieni samorządowcy podkreślali trud rolniczej pracy i jego nieocenione zasługi dla całej społeczności narodu polskiego. – Szacunek do chleba i pracy, wzajemna solidarność i umiejętność pomagania rolnik - rolnikowi to warunki, które nigdy nie zostały zatracone w miejscowościach naszej gminy. Możemy się uginać pod naporem europejskich wartości, wiele z nich jest zacnych i godnych tego, by je przyjąć. Ale musimy pozostać przy tym, co dla nas jest najważniejsze i co stanowi o sile naszej wspólnoty. Życzę nam wszystkim, byśmy w tej zgodzie funkcjonowali jak najdłużej – zwrócił się do zgromadzonym wójt Piotr Kazimierski, wskazując na potrzebę silnej więzi społecznej i zwykłej ludzkiej serdeczności. (...)

Cały artykuł przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa Podlasia z 7 września

Anna Ostapiuk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe