Gmina Terespol: Znaleziono kilkadziesiąt niewybuchów

  • 09.09.2021, 12:34
  • red./Policja
Gmina Terespol: Znaleziono kilkadziesiąt niewybuchów fot. Policja
Niewybuchy granatów ręcznych oraz zapalniki znaleziono podczas prac ziemnych w Łobaczewie Małym. Mundurowi zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów, którzy znaleźli kolejne niebezpieczne pamiątki z okresu II wojny światowej.

We wtorek, 7 września po południu, dyżurny terespolskiego komisariatu powiadomiony został o odnalezieniu przedmiotów, przypominających niewybuchy. Do zdarzenia doszło podczas prac ziemnych, wykonywanych na jednej z posesji w miejscowości Łobaczew Mały.

Na miejsce natychmiast skierowany został funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze terespolskiego komisariatu zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchu.

Saperzy sprawdzili miejsce ujawnienia niewybuchu jak też pobliski teren, zabezpieczając łącznie 20 sztuk granatów ręcznych oraz  68 sztuk zapalników z materiałem inicjującym pochodzące z okresu II wojny światowej.

red./Policja

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe