Najlepsze sposoby na międzynarodowe przekazy pieniężne

  • 13.09.2021, 06:00 (aktualizacja 13.09.2021, 10:17)
  • Artykuł biznesowy
Najlepsze sposoby na międzynarodowe przekazy pieniężne
Osoby, które chcą wysyłać pieniądze swoim rodzinom, znajomym lub firmom znajdującym się w innym kraju, mają kilka możliwości przelewu pieniędzy za granicę. Jednak koszt i czas potrzebny na wykonanie przelewu są najważniejszymi czynnikami przy wyborze najlepszej metody. Usługi firm zajmujących się przelewami pieniędzy za granicę stają się coraz bardziej popularne, bo ludzie chcą finansowo wspierać bliskich lub dokonywać przelewów zagranicznych w celach biznesowych. Przyjrzyjmy się, jak działa międzynarodowy przekaz pieniężny.

Jak działa międzynarodowy przekaz pieniężny?

Każdego dnia, tysiące ludzi w Europie wykonuje przelewy za granicę, korzystając z usług firm oferujących międzynarodowe przekazy pieniężne. Zazwyczaj międzynarodowe przelewy pieniężne odbywają się za pośrednictwem specjalnej strony internetowej, aplikacji telefonicznej lub osobiście - w placówkach agenta. Istnieje również możliwość wyboru sposobu, w jaki odbiorca ma otrzymać pieniądze. Na przykład można przelać pieniądze na konto bankowe odbiorcy, do portfela mobilnego lub do punktu odbioru gotówki.

Aby wykonać przekaz pieniężny z Polski, wystarczy znać najważniejsze dane odbiorcy. Aby przelać pieniądze na konto bankowe, trzeba znać imię i nazwisko odbiorcy, nazwę banku oraz numer rachunku bankowego. Przelewając pieniądze do portfela mobilnego, należy również podać numer telefonu odbiorcy. Wysyłając gotówkę, trzeba wybrać najdogodniejszy punkt odbioru oraz znać imię i nazwisko odbiorcy oraz jego adres zamieszkania. Po wprowadzeniu tych informacji i kwoty, pojawi się ostateczna wycena. Zazwyczaj cena obejmuje nie tylko kwotę przeliczoną na inną walutę, ale także opłatę za usługę, która zazwyczaj zależy od wysokości przesyłanej sumy i kraju, do którego pieniądze są wysyłane.

 

Jak kurs walut wpływa na przelewy międzynarodowe?

Kursy walut mają duży wpływ na to, ile pieniędzy otrzyma odbiorca. W niektórych krajach rynek walutowy jest wyjątkowo niestabilny, dlatego ważne jest, aby znać wpływ wahań kursów walut na wysyłaną kwotę.

Kursy walut mogą zmieniać się codziennie. Wpływają na to głównie zmiany polityczne, gospodarcze, społeczne i inne w otoczeniu obcego państwa. Na przykład nagły wzrost lub spadek kursu, na który wpływ mają wyniki wyborów, może znacząco zmienić wiele parametrów z dnia na dzień. Doskonałym przykładem na to jest sytuacja, kiedy ogłoszono Brexit w Wielkiej Brytanii. Ale jak uzyskać najlepszą wartość kursu bez śledzenia każdego wydarzenia politycznego lub gospodarczego w danym kraju?

Przed wysłaniem pieniędzy do kraju, w którym obowiązuje inna waluta, sprawdź, jakie kursy wymiany oferuje firma zajmująca się przelewami międzynarodowymi. Zazwyczaj firmy świadczące usługi międzynarodowych przekazów pieniężnych umożliwiają swoim klientom skorzystanie ze specjalnego kalkulatora, który po wprowadzeniu określonych danych (kraju, kwoty do wysłania oraz sposobu otrzymania pieniędzy) pokazuje ostateczną sumę, jaką otrzyma odbiorca i koszt usługi dla nadawcy.

 

Zalety międzynarodowych przelewów pieniężnych wykonywanych przez firmy pośredniczące

  • Wygoda. Usługi międzynarodowych przekazów pieniężnych są szeroko dostępne na całym świecie, co oznacza, że możesz wysyłać i odbierać pieniądze praktycznie z każdego miejsca. Jeśli zdecydujesz się na przelew pieniędzy online, nie będziesz musiał udawać się do najbliższej placówki agenta ani czekać w kolejce. Możesz także przelać pieniądze na konto bankowe odbiorcy, aplikację mobilną lub wysłać gotówkę, którą odbiorca będzie mógł odebrać w najbliższym lokalu agenta. A co najważniejsze – odbiorca otrzyma pieniądze w walucie kraju zamieszkania.

  • Szybkość. Wysyłając gotówkę, pieniądze mogą dotrzeć do odbiorcy w ciągu kilku minut. Oznacza to, że możesz wysłać pieniądze w tym samym czasie, gdy odbiorca czeka w innym kraju. Jest to szczególnie przydatne, gdy dana osoba potrzebuje pilnego wsparcia finansowego. Jeśli pieniądze mają trafić na konto bankowe lub do portfela mobilnego, proces trwa nieco dłużej.

  • Pewność. Każda firma świadcząca usługi przelewów międzynarodowych przestrzega określonych zasad bezpieczeństwa. Jednym z nich jest wysoki poziom ochrony danych klientów, czyli innymi słowy, dokładna identyfikacja klienta (SCA). Oznacza to, że osoby, które chcą przesłać pieniądze za granicę, muszą przejść kilka etapów uwierzytelnienia, aby uniknąć oszustwa. Na przykład możesz zostać poproszony o podanie jednorazowego kodu PIN wysłanego na Twój telefon, a nawet otrzymać pytanie kontrolne.

Przed skorzystaniem z usług transferowych świadczonych przez wyspecjalizowane firmy należy sprawdzić reputację firmy oraz czy sama strona jest dobrze chroniona. Spójrz na początek domeny strony - jeśli widzisz https:// na początku, certyfikat SLLS jest zainstalowany, a korzystanie z witryny jest bezpieczne.

Dzięki najnowocześniejszej technologii, międzynarodowe firmy przekazujące pieniądze oferują elastyczne usługi – klient może wybrać spośród kilku sposobów przelewania i odbierania pieniędzy. W razie nagłej potrzeby, zawsze można też skorzystać z usługi wysłania gotówki, dzięki której odbiorca otrzyma pieniądze w kilka minut.

Artykuł biznesowy

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe