Nowa aplikacja ARiMR

  • 10.09.2021, 09:33
  • (jlk)
Nowa aplikacja ARiMR fot. pixabay.com/poglądowe
31 sierpnia 2021 r. ARiMR uruchomiła nową aplikację eWoP, która umożliwia rolnikom składanie internetowych wniosków o wypłatę pomocy przyznanej na działania inwestycyjne i premiowe finansowane z budżetu PROW 2014-2020. To kolejne, obok aplikacji eWniosekPlus, cyfrowe narzędzie, które nie wymaga przygotowania i wysyłania dokumentów w formie papierowej.

Możliwość złożenia wniosku o płatność z PROW 2014-2020 za pomocą aplikacji eWoP zapewni efektywną, elektroniczną komunikację między beneficjentem a agencją, a także usprawni proces weryfikacji dokumentów, co przyspieszy wypłaty funduszy.

Od końca sierpnia elektroniczne wnioski o płatność można składać w ramach działań, takich jak np.: 4.1 Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych; 4.2 Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój; 6.1 Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników; 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich; 6.3 Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw oraz 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej.

Portal eWoP umożliwia m.in.: złożenie wniosku o płatność wraz z załącznikami, a także ewentualnych korekt, wyświetlenie listy zapisanych i wysłanych wniosków lub korekt oraz przegląd wiadomości i powiadomień wysyłanych przez ARiMR do rolnika. Nowe narzędzie jest czytelne i przyjazne graficznie, a korzystanie z funkcji łatwe i intuicyjne. Do eWoP można logować się za pomocą posiadanego już loginu i hasła, które używane były dotąd przy korzystaniu z aplikacji eWniosekPlus czy IRZPlus. Więcej informacji na temat aplikacji można znaleźć na stronie www.gov.pl/web/arimr.

(jlk)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe