Gmina Sosnówka: Wesoła zabawa na ekopikniku

  • 12.09.2021, 08:30
  • Justyna Lesiuk-Klujewska
Gmina Sosnówka: Wesoła zabawa na ekopikniku fot. GOK Sosnówka
Piękna ludowa muzyka, stoiska promocyjne, ekologiczna edukacja, atrakcje dla dzieci, a przede wszystkim dobra zabawa. Tak można podsumować Ekologiczny Piknik Rodzinny w Sosnówce, który odbył się 5 września. Organizatorem wydarzenia był miejscowy ośrodek kultury. Słowo Podlasia objęło wydarzenie patronatem medialnym. 

Na uczestników imprezy czekała spora dawka tradycyjnej muzyki. O oprawę estetyczną sceny zadbały Marzena Brodzka i Dorota Bujalska. Na bogato udekorowanej scenie wystąpiły Zespół Śpiewaczy z Rozwadówki, Zespół Biesiadnicy z Żeszczynki, Zespół Bokoryna z Żalina, Zespół Łobaczewianki z Łobaczewa Małego oraz Zespół Pieśni i Tańca "Kresowiak".

Ponadto zaprezentowała się zdolna młodzież z gminy Sosnówka: Natalia Raczkowska, Zosia Litwiniuk, Ania Brodzka oraz Hania Jakubiuk. Wieczorem pod niebem pełnym gwiazd publiczność rozgrzewali zaś Duet The Monsters, Królowa Disco oraz gwiazda wieczoru – Energy Girls.

W trakcie wydarzenia można było również odwiedzić liczne punkty promocyjno-informacyjne. Swoje stoiska mieli m.in. Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie, Międzygminny Związek Celowy z siedzibą we Włodawie, Nadleśnictwo Włodawa, Lasy Państwowe, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ośrodek Doradztwa Rolniczego Wisznice, Elektro Agri Korpysz Piotr i inni.

Ponadto prowadzony był Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Ciekawostką były stoiska ginących zawodów, takich jak: wikliniarz, garncarz i kowal.

W Sosnówce w niedzielę 5 września bawiły się całe rodziny. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji, zarówno dla małych, jak i dużych: Edukacja Ekologiczna przeprowadziła warsztaty ekologiczne i recyklingowe oraz zabawy przyrodniczo - ekologiczne. Ponadto można było wymienić makulaturę na drzewka sosnowe.

Najmłodsi zjeżdżali na darmowych dmuchańcach, a starsi delektowali się tradycyjnymi przysmakami przygotowanymi przez koła gospodyń wiejskich działających na terenie gminy Sosnówka. Zabawa trwała do późnych godzin. Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Sosnówce, który zrealizował projekt z Bialskopodlaskiej Lokalnej Grupy Działania w ramach PROW na lata 2014-2020. 

Justyna Lesiuk-Klujewska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe