Międzyrzec Podlaski: Rozmawiali o współpracy

  • 13.09.2021, 09:48
  • (pc)
Międzyrzec Podlaski: Rozmawiali o współpracy fot. UM Międzyrzec Podlaski
Na zaproszenie władz do miasta przyjechała delegacja samorządowców z rejonu małoryckiego na Białorusi. Spotkanie dotyczyło wdrażania wspólnych projektów w ramach programu Polska – Białoruś – Ukraina na lata 2021-2027 oraz innych programów międzynarodowych.

W spotkaniu uczestniczyli: zastępca burmistrza miasta Paweł Łysańczuk, przewodniczący Małoryckiego Rejonowego Komitetu Wykonawczego Mikhaił Batsenka i jego zastępca Eduard Kandziareshka, przewodniczący Rady Rejonu Małoryckiego Aleh Yakubchyk i ejgo zastępca Yury Vitruk oraz przedsiębiorcy Anatoli Khilko Siarhei Alesiyuk. Obecny był też dyrektor Agencji Rozwoju Strategicznego i Lokalnego Daniel Dragan, który przedstawił główne założenia programu i możliwe dziedziny współpracy. Do nich należą:  gospodarka wodno-ściekowa, turystyka i rozwój usług publicznych.

Przedstawiciele władz Międzyrzeca Podlaskiego i rejonu małoryckiego rozmawiali nad kształtem programu oraz wyzwaniach i oczekiwaniach, jakie on ze sobą niesie. Poruszono również sprawy, dotyczące współpracy gospodarczej przedsiębiorców. Po spotkaniu mają zapaść dalsze decyzje, co do wyboru celów i podjęcia działań, które będą realizowane w ramach programu Polska – Białoruś – Ukraina na lata 2021-2027. 

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe