Biała Podlaska: Grafiki Baja w muzeum

  • 13.09.2021, 09:54
  • (pc)
Biała Podlaska: Grafiki Baja w muzeum fot. Muzeum Południowego Podlasia
Muzeum Południowego Podlasia zaprasza na wystawę czasową prac wybitnego polskiego artysty Stanisława Baja. Ekspozycja przeniesie nas do lat 70. i czasów studenckich profesora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wystawę czasową „Stanisław Baj. Grafika" można będzie podziwiać do 31 grudnia. Z twórczością prof. Stanisława Baja mieliśmy okazję spotkać się w Białej Podlaskiej wielokrotnie, bo przez lata była ona prezentowana na wielu mniejszych i większych ekspozycjach organizowanych m.in. właśnie w bialskim muzeum. – Teraz po raz kolejny zachęcamy do wspólnej podróży po najważniejszych motywach i tematach w dorobku artystycznym pochodzącego z Dołhobród nad Bugiem wielkiego artysty. Najnowsza wystawa przenosi nas do lat 70. ubiegłego wieku, a więc do czasów studenckich profesora, kiedy to rozpoczynał naukę na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, z którą zresztą związany jest do dzisiaj – przekazuje Natalia Wołosowicz z Muzeum Południowego Podlasia.

Na niewielkiej przestrzeni zlokalizowanej na piętrze budynku głównego galerii pod wspólnym tytułem „Stanisław Baj. Grafika", prezentowany jest zbiór kilkunastu linorytów, w tym również te z cyklu prac dyplomowych. Większość z prac posiada autorską sygnaturę i datowanie, a łączy je wspólny temat, którym w tym przypadku stały się zwierzęta gospodarskie.

(pc)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe