Nie złożą broni, będą dociekać

  • 21.03.2017, 10:26 (aktualizacja 24.03.2017, 16:20)
  • Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku
Nie złożą broni, będą dociekać
Nie milknie dyskusja na temat rządowego programu Mieszkania Plus, do którego przystąpiła Biała Podlaska. Pierwsza prace na placu budowy ruszyły, a lokalna opozycja – Biała Samorządowa – krytykuje brak przekazywania szczegółowych informacji przez Urząd Miasta.

Stowarzyszenie już od kilku miesięcy walczy o uzyskanie odpowiedzi na szereg pytań związanych z programem mieszkaniowym. W styczniu pytano m.in. o warunki, na jakich majątek spółki miejskiej Zakładu Gospodarki Lokalowej został wprowadzony do spółki celowej programu. Odpowiedzi padły wymijające. Najnowsza prośba dotyczyła m.in. publicznego udostępnienia dokumentu podpisanego 12 grudnia w Warszawie.

Jaka jest odpowiedź magistratu? "Podpis złożony na umowie inwestycyjnej przez prezydenta miasta Biała Podlaska był symboliczny. To docenienie roli oraz determinacji miasta Biała Podlaska w pracach nad przystąpieniem do rządowego programu Mieszkanie Plus" – czytamy w piśmie Urzędu Miasta.

Biała Samorządowa nie zamierza jednak składać broni. – Złożyliśmy skargę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Działamy zgodnie z literą prawa, a tamci ludzie chyba zapomnieli, że funkcjonuje prawo do uzyskania takich informacji. Odbieram treść odpowiedzi tak, jakbyśmy sobie "coś wymyślali". A przecież każdy mieszkaniec ma prawo pytać. Mam wrażenie, że prezydenci po prostu nie znają ustawy. Będziemy nadal próbowali uzyskać informacje, żeby mieć jasność i ewentualnie poinformować mieszkańców – mówi Bogusław Broniewicz, prezes Białej Samorządowej.

Więcej na ten temat w elektronicznym i papierowym wydaniu "Słowa" nr 12.

Maciej Maciejuk

 

Słowo Podlasia│www.slowopodlasia.pl│Polub nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Słowo Podlasia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (Domaniewska 17/19/133, 02-672) jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Polak
Polak 29.03.2017, 01:04
Co te leśne dziadki chcą wiedzieć ? ważne że młodzi będą mieli mieszkania ... Oderwani od koryt nie mają chyba zajęcia
Polak
Polak 25.03.2017, 04:39
Nareszcie PIS coś robi dla Polski Polaków , oderwani od korytka kwik kwik

Pozostałe